Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Demontaż przedniego zderzaka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Johnny735
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    86
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Choszczno

    Demontaż przedniego zderzaka

    Witam tak jak w temacie dużo roboty jest z demontażem przedniego zderzaka w E32? Ogólnie chce się zabrać do montażu wlotów od 750 czy tam 740, ogólnie myślałem, że nie będzie to taki ciężki temat. Dlatego najwygodniej do "rzeźbienia" tego będzie mi zdemontować zderzak. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w montażu wlotów do e32 ze zwykłym zderzakiem od m30? Mam fotorelacje z montażu wlotów ale do e34, a tam jednak zderzak jest trochę inny.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    co do demontazu to sprawa bardzo prosta, musisz zdjac dluga listwe ozdobna (gdy ja odciagniesz bedziesz widzial zatrzaski ktore trzeba wcisnac je np. srubokretem) nastepnie zobaczysz dwie sruby ktore trzeba odkrecic i zciagnac zderzak.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Johnny735
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    86
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Choszczno
    Listwę mam ciągnąć do siebie?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    tak ale nie za mocno zeby jej nie wyrwac.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,238
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Poluzuj najpierw wszystkie zatrzaski a dopiero później ciągnij. Uważaj, bo łatwo je połamać. Odepnij też halogeny i spryski (o ile masz).



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    podłącze sie pod temat jutro zabieram sie za zdjęcie zderzaka , dzisiaj odkreciłem obie śruby i zderzak bardzo mocno siedzi na swoim miejscu :/ czy tam nie ma przez przypadek ślizgów albo czy nie tzreba zdemontowac przednich nadkoli zeby cos odkrecic dodatkowego??

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze

    Post

    Ale temat odkopałeś ... ale są ślizgi po bokach i pewno się zastały. pamiętam, że gdy wymieniałem zderzak pierwszy raz to też nie chciał zejść, tak się zaparłem, że jak puścił to obiłem sobie nery przewracając plecami motor :)
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    hehe no odkopany ale czego sie nei robi dla swojego auta :) dziekuje za pomoc jedune co mi potzrebne do szczescia to tylko znac odleglosci na zderzaku do obrysów i jutro siada prawie cala ameryka :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    764
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Przesmaruj ślizgi jakąś midzianką to będzie schodzić na przyszłość lepiej. Jeżeli dalej zderzak nie będzie chciał zejść to możesz się posłużyć gumowym młotkiem stukając w narożniki przy nadkolach. Samąszczelinę regulujesz sam (o ile trzeba) w prowadnicach przy karoserii. Trochę zabawy jest z tym, ale efekt będzie taki jak powinien.

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,238
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Z własnego doświadczenia mogę raczej doradzić porządne kopnięcie od strony koła zamiast gumowego młotka ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •