Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] Sprężyny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    43
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa

    [mechanika] Sprężyny

    Koledzy pomocy 8/ Dobiega końca remont tylnego zawieszenia w moim longerze (do tej pory zostały zregenerowane amorki i wymienione wszystkie elementy oprócz tarcz i sprężyn) i tu proszę was o poradę.W sklepie nakręcają mnie na tarcze ATE,ale mam bardzo złe doświadczenia z tą firmą i chyba raczej odpuszczę-tylko co innego zamontować?Następna sprawa to sprężyny.Mam zawieszenie z EDC i nie interesują mnie jakieś obniżane czy utwardzane sprężyny tylko jak najbardziej komfortowe.....I tu znowu w sklepie mówią mi że do wersji Long nie ma mowy o żadnym zamienniku i tylko orginał Sachsa za 360 zeta-sztuka :x polecają.Czy na prawde do Longa nic innego nie pasuje i jestem skazany na te Sachsy? :razz:Aha i jeszcze jedno ważne pytanie,czy dlatego ze jest to EDC to i przednie zawieszenie jest jakieś inne ,przez co ceny części będą kosmiczne?
    Longer E38 4.0

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ja miałem EDC :) jak mi w serwisie powiedzieli 3100 za jeden przedni amorek to stwierdziłem ,że nie potrzebuję tego aż tak bardzo hmmm , a ty w tej warszawie to masz 1 sklep z częściami ?? może long jest cięższy przez swoją długość i jakaś fantazyjna sprężynka pasuje na tył - nie wiem tego

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    178
    BMW
    E65
    Skąd
    Olsztyn

    Re: Sprężyny

    Aha i jeszcze jedno ważne pytanie,czy dlatego ze jest to EDC to i przednie zawieszenie jest jakieś inne ,przez co ceny części będą kosmiczne?[/quote]

    Nie wiem jak to jest z Longiem, ale ja np nie mam Longa i mam system EDC, jak robilem zawieszenie, to mialem normalne ceny, zadne z kosmosu. Wszystkie czesci z firmy Lemforder. Owszem u mnie w ASO krzykneli za jeden amortyzator do EDC 2200 zl. Na szczescie poki co narazie mam sprawne amorki.
    Sprobuj sie dowiedziec w innych serwisach BMW jak to jest z Longiem.
    5.0 V8 IROC-Z28

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Zadzown na Narbutta do sklepu bmw. Tam mile Panie udziela Ci profesjonalnej odp a i o ceny czesci sie dowiesz, ktore sa nizsze niz w Aso. 646 64 84

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    43
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Serdeczne dzięki za pomoc ;) Dzisiaj jestem po konsultacji z paniami z narbutta i twierdzą że pasuja tylko Sachsy,ale udało mi sie zdobyć numer katalogowy tych sprężyn i okazuje sie że w Inter Carsie maja takie tyle ze nie Sachsy a jakieś Lessioforde(sorki za byki,ale z pamięci piszę)i są opisane że pasują do 750 i 740,nie ma żadnej wzmianki o Longu,za to cena dobra bo 240 zeta -sztuka,więc zamówiłem tym bardziej że mam możliwość zwrotu więc je sobie porównam :) I znalazłem jeszcze jakieś po 125zeta -sztuka do 735 i 740 i podobno też bez problemu pasują.Aha te miłe panie na narbutta gdy zapytałem o tarcze za wszelką cenę chciały mi wcisnąć ATE a jak wszyscy wiemy to kiszka na maxa,jak im powiedziałem że juz 2 komplety reklamowałem to stwierdziły że to nie jest możliwe.hehe.
    Longer E38 4.0

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Urbaś
    Serdeczne dzięki za pomoc ;) Dzisiaj jestem po konsultacji z paniami z narbutta i twierdzą że pasuja tylko Sachsy,ale udało mi sie zdobyć numer katalogowy tych sprężyn i okazuje sie że w Inter Carsie maja takie tyle ze nie Sachsy a jakieś Lessioforde(sorki za byki,ale z pamięci piszę)i są opisane że pasują do 750 i 740,nie ma żadnej wzmianki o Longu,za to cena dobra bo 240 zeta -sztuka,więc zamówiłem tym bardziej że mam możliwość zwrotu więc je sobie porównam :) I znalazłem jeszcze jakieś po 125zeta -sztuka do 735 i 740 i podobno też bez problemu pasują.Aha te miłe panie na narbutta gdy zapytałem o tarcze za wszelką cenę chciały mi wcisnąć ATE a jak wszyscy wiemy to kiszka na maxa,jak im powiedziałem że juz 2 komplety reklamowałem to stwierdziły że to nie jest możliwe.hehe.
    sprawdz czy przypadkiem nie masz nivo w tej twojej bo sie okaze ze sprezyny które kupiłes mozesz sobie do długopisu włożyc.
    jak masz auto z edc to spręzyny do longa zwykłe robi sachs lub lesfjords i nic innego w zamienniku nie kupisz.
    sprawdz czy nie masz nivo!!! bo są w tym przypadku inne spręzyny
    jak masz edc to niestety cena amorka+sprężyny jest zdecydowanie wyższa niz w przyadku zwykłego zawieszenia.natomiast wszystkie inne czesci wachacze,tuleje,drążki itp są takie same.
    a ha jak maz nivo i robiłes tył to trzeba też do gruszek pneumatycznych zajrzec bo to one są czynnikiem amortyzującym a nie amortyzator.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •