Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Pytanie o xenony ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    21
    BMW
    740 i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Pytanie o xenony ?

    Chciałem zapytać jak sprawdzić czy poprawnie mi działa samoregulacja w xenonach bardzo nisko świeca i prawie nic nie widać a regulacji wewnątrz nie ma , oraz czy takie reflektory się reguluje na stacji ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A ty masz oryginalny xenon? Jak podjedziesz do sciany na wprost i wlaczysz swiatla powinny sie same ustawic . Ida wpierw do dolu a pozniej w gore na odpowiednie ustawienie. Sprawdz sobie jak jest ciemno . Jesli stoja sztywno zaraz po wlaczeniu to daj znac . Moze byc ze urwal sie ktorys z regularorow sa one na wachaczu z przodu i tylu .

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    21
    BMW
    740 i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Mam oryginalne Xenony podjechałem do ściany reflektory schodzą na dól ale nie wracają do góry . Sprawdzę jeszcze te czujniki .

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Sprawdź stan mechanizmu na prawym przednim prostym wahaczu. Tam jest takie łącznik kontowy. U mnie ze starości się rozleciał ( element nr 12 http://www.realoem.com/bmw/showparts...51&hg=31&fg=05 ).

    Ustawienie świateł jest oczywiście możliwy w każdej stacji gdzie taka usługa jest oferowana. Tak jak wszędzie polega na odpowiednim ustawieniu dwóch śrub regulacyjnych
    Gra muzyka

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Wg mnie moje też świecą za nisko, może to ten sam łącznik jest walnięty. Ręcznie pokrętłem na reflektorach ustawiłem na maksa do góry, ale dalej jakby nisko świecą.
    Da radę zobaczyć ten łącznik zerkając pod samochód czy trzeba wjechać na kanał?

    U mnie to będzie część nr 6
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...68&hg=31&fg=05
    Ostatnio edytowane przez ratovnik ; 10-02-2013 o 10:05

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak świecą za nisko ,to mogą być żle wyregulowane lub może być niesprawny któryś z regulatorów położenia xenonów ,mam tak samo.

    Na przednim prawym aluminiowym wahaczu zobaczysz ten łącznik ,ale wątpię ,że jest zepsuty bo mało kiedy się psuje.
    Podłącz auto do kompa i w module świateł powinno być widać którego czujnika moduł " nie widzi " :)

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    regulatory całe, we wnętrzu nic nie lata, silniczek ok, błędów brak.

    Podejdę cyknąc jakieś fotki zawiechy, może akurat trafię obiektywem n ten czujnik :)

    A w tylnym zawieszeniu ten czujnik też się jakoś łamie itp.?

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak samo się może złamac jak z przodu. Z tyłu jest na prawym metalowym wygiętym wahaczu.

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A obydwa dbają o wysokość świecenia świateł czy np. tylko przededni, albo tylko tylny?
    Mam na myśli postój jeśli ma to znaczenie.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Obydwa , odpal auto , stań gdzieś koło ściany ,włącz światła i muszą się wypoziomować ,góra lub dół ,musza się po prostu ruszyć ,ale około 50 cm ,jak patrzysz na linie światła. Ja mam czujnik zepsuty i tylko drgną minimalnie .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •