Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kierunkowosc opon...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    64

    Kierunkowosc opon...

    Mam dylemat, moje opony nie maja strzalki oznaczajacej kierunek toczenia, maja tylko oznaczenia OUTSIDE na jednym boku, i tak mam tak zalozone ale
    czy w takim wypadku nie musze zwracac uwagi ustawienie bieznika wzgledem kierunku jazdy?

  2. #2
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Jak dla mnie ma byc outside z outside i tyle odwrotnie tego nie załozysz nijak ;) chyba ze na outside bedziesz miał inside ;) ale wtedy same przez sie bedzie zle ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Nie musisz, jeśli wszystkie gumy masz założone napisem outside na zew. to jest ok ;)

    pzdr

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dotem do zewnatrz i tyle, popatrz tez w jaki sposob jezeli opona jest wyzabkowana ( a 80% jest ) ją zakladasz,

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    64
    No mam wszystkie tak zalozone ale jezeli teraz np. zamienie sobie powiedzmy kola na przodzie miejscami(lewe na prawa, prawe na lewa) to ''ustwienie'' bieznika tez sie zmieni.Domyslam sie, ze w przypadku takich opon to nie ma znaczenia ale chce sie upewnic....moje gumy to Potenza flat run.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez biemdabljufan
    No mam wszystkie tak zalozone ale jezeli teraz np. zamienie sobie powiedzmy kola na przodzie miejscami(lewe na prawa, prawe na lewa) to ''ustwienie'' bieznika tez sie zmieni.Domyslam sie, ze w przypadku takich opon to nie ma znaczenia ale chce sie upewnic....moje gumy to Potenza flat run.
    Takie opony jak masz Ty, są to opony asymetryczne nie kierunkowe....
    W takich gumach lewa strona ma inny wzór bieżnika niż prawa, więc jak zamienisz je stronami outside na zew. to kierunek w jakim się obraca nie będzie miał nic do rzeczy ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    64
    No i wszystko w temacie, dzieki za odpowiedzi.

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Słowik ja bym powiedział że asymetryczna opona to taka której bieżnik nie jest odbiciem lustrzanym czyli dzieląc oponę na pół nie mamy takiego samego wzoru bieżnika po obu stronach. Asymetryczna opona oże być kierunkowa i niekierunkowa. Ta z postu jest niekierunkowa ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Słowik ja bym powiedział że asymetryczna opona to taka której bieżnik nie jest odbiciem lustrzanym czyli dzieląc oponę na pół nie mamy takiego samego wzoru bieżnika po obu stronach. Asymetryczna opona oże być kierunkowa i niekierunkowa. Ta z postu jest niekierunkowa ;)
    Fachowo to Evan ująłeś... ;)
    Przy okazji mnie jeszcze doinformowałeś :D

    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •