Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jaka skrzynia do e38 730i V8

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia

    Jaka skrzynia do e38 730i V8

    Witam, panowie mam do was pytanie odnośnie skrzyni biegów, gdyż dzieją się z nią cuda wianki i czeka mnie wymiana. Moje BMW to e38 730i 94rok V8, skrzynia od jakiegoś roku lubi sobie szarpnąć przy włanczaniu R lub D, przeżuca biegi ok bez szrpnięć ostatnio podczas jazdy gdy wżuci 5 bieg buda zaczyna wpadać w takie wibracje że masakra. Wiem że skrzynia się kończy i teraz pytanie jaki typ skrzyni mógłbym tam zamontować typu plug&play, czy musi być identyczna? Myślałem również o TIPTRONIKU. Prosze o szybką odpowiedź jeśli ktoś by miał skrzynia do mojej na sprzedaż to prosze na pw. Pozdro oczywiście dla fanów 7
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tiptronic nie podejdzie,nie było w bmw takich skrzyń jest to nazwa zastrzeżona dla Audi/VW. Miałeś na myśli Steptronic.Nie ma co kombinować kup 5hp18,ci którzy mają Steptronica i tak w większości jeżdżą na automacie,a jeśli lubisz machać lewarkiem kup manuala.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    sorki za pomyłke z nazwami. Myślałem o steptronicu gdyż kumpel posiada w 728 i albo mi się wydaje albo jest bardziej udoskonalony między przełożeniami, nie chodziło mi o manualną zmiane biegów. Ale raczej se go odpuszcze. Czyli szukać skrzyni o nr 5hp18??
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tak,nawet możesz sprawdzić ,na skrzyni jest tabliczka.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    bo czytałem na innych forach że te skrzynia były montowane też w innych modelach ale trzeba wymieniać kompa i jakieś elektrozaworki w skrzyni więc chyba się nie obejdzie tak prosto.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •