Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: e38 3.0 V8 95/96 czy warto??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    e38 3.0 V8 95/96 czy warto??

    Witam. Mam okazję kupić od znajomego e38 3.0 w automacie, rocznik 95, pierwsza rejestracja 96. Auto jest koloru grafitowego, ma lekko przetarte nadkole, oraz wychodzi rdza na bagażniku, a dokładnie tam gdzie się wkłada rękę by go otworzyć:) oraz rysa nie gruba na tylnych drzwiach, auto ma przebieg 210tys, jak odpaliłem silniczek to pracuje, jakby go tam w ogóle nie było:D a jak przyłożyłem rękę to praktycznie nic nie czułem,żadnego drgania. Do usterek należy zaliczyć ogrzewanie,raz grzeje a czasami nie(w czym problem?), podczas jazdy lub hamowania, wibruje kierownica, podobno wachacz górny ma luzy, wwibrowanie kierownoicy może powodować wachacz? czy raczej szukać przyczyny gdzie indziej?? oraz kontrolka od air bagu, podobno coś gdzieś nie łączy, ile mniej więcej wyniosłaby mnie naprawa tych rzeczy??

    Teraz opiszę wrażenia z jazdy, nie wiem czy to normalne w tym modelu, ale kierownica chodziła jakoś ciężko, nie jakoś super ciężko, ale ciężej niż np w moim mercedesie:)biegi zmieniają się super, żadnych szarpnieć itp itd, ale przyspieszenie jakieś takie liche, tzn auto idzie, ale nie czuć jakoś specjalnie wbijania w fotel, gdy startowałem z miejsca to auto nawet nie zamieszało kołami, pamiętam, że jak jechałem 2.8 w manualu, jakoś bardziej wbijało w fotel:) cena za auto 8000zl brać???

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    zapomniałem dodać auto nie posiada skóry, szyby elek,klimatronic, telefon, roleta tylnej szyby, podgrzewane przednie fotele, xenon

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Porób parę zdjęć. Obejrzymy i poradzimy.
    Z tego co piszesz, wszystko jest do zrobienia. Niestety, niektóre rzeczy jak brak skóry czy innych gadżetów trudno będzie nadrobić (no chyba, że Ci nie przeszkadza ich brak). Ważne, żeby baza czyli karoseria oraz napęd (silnik, skrzynia, dyfer) były w dobrym stanie. Resztę można naprawić.

    Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, zużyte wahacze mogą mieć wpływ na wibracje podczas jazdy.

    Może być jeszcze kilka dodatkowych ukrytych rzeczy do zrobienia. Jak masz możliwość to przeskanuj go Inpą. Mułowatość jest często wynikiem źle wyregulowanej instalacji LPG (nie wiem czy masz) lub niedomagań sond lambda, przepływomierza itp. W automacie trudniej jest zamieszać kołami bo nie możesz strzelić jak w manualu ze sprzęgła oraz jest kilka mechanizmów, które z założenia mają upłynnić start auta (ASC i ustawienia ASB).
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 17-09-2011 o 20:57
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Co rdzy na bagażniku to chyba bolączka tego modelu (u mnie też jeszcze jest i widziałem już w kilku autach w tym samym miejscu). Z poduszką to samo i nie tylko w tym modelu. U mnie jak kupiłem to się nie świeciła ale po pierwszym odłączeniu akumulatora świeci i na razie tak zostanie bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Kierownica też za lekko nie chodzi, ale wydaję mi się że tak ma być – szerokie opony plus ciężkie auto, może się mylę i nie wiem do czego porównać. A co do ogrzewania mogą być winne elektrozawory część nr.1.
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...21&hg=64&fg=18
    Zajrzyj pod spód auta czy są wycieki spod silnika i skrzyni. Obejrzyj też chłodnicę czy nie jest ''zatynkowana'', musisz odpiąć dwa zatrzaski na górze, zdjąć uszczelkę i będzie widać.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    silnik jest bez wycieków, auto instalacji gazwej nie ma, dopiero ja będę chciał zakładać(jaki jest koszt??) skórę również sobie dołożę,bo widziałem na allegro piękne kremowe zestawy za 900-1300zl w idealnym stanie.Chłodnica jest ok, ten właściciel sprowadził to auto dla siebie 2 lata temu z niemiec, w niemczech miało 2 właścicieli, on ogólnie od czasu do czasu sprowadza sobie auta, więc szrota dla siebie by nie sprowadził:) a auto sprzedaję, ponieważ wybudował dom i chcę go wykończyć, a ma jeszcze 3 auta, więc bmw nie jest mu potrzebne:) Jak miałem jazdę próbna to nie zauważyłem, aby coś szumiało w moście itp, nigdy wcześniej nie jeździłem v8, ale jak dla mnie wszystko pracowało idealnie:D Co do zdjęć to ciężki będzie mi wstawić, bo zepsuł mi się aparat, ale auto jest w 100% bezwypadkowe, wszystko fajnie spasowane, drzwi leciutko się zamykają, kolor wszędzie ten sam. Do minusów można zaliczyć jeszcze popękane uszczelki na tylnych drzwiach, oraz wyblakłe czarne plastiki, które też znajdują się przy drzwiach,nie wiem czy wiece o czym mowa?:) kolejna wada o której sobie przypomniałem, to na komputerze, wyświetlacz nie jest jednolity, tzn przez litery przechodzi po środku czarny pasek.

    P.S. udało znaleźć mi się tylko 1 zdjęcie,nie wiem czy wam dużo powie ta fotka:)
    http://imageshack.us/photo/my-images...a41359e18.jpg/

    Jeśłi to ten zawór czemu tam jest napisane ~1400zł???:D na allegro używany sprawny 100-250zł:)
    Ostatnio edytowane przez e4r5t ; 18-09-2011 o 07:05

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez e4r5t Zobacz posta
    Jeśłi to ten zawór czemu tam jest napisane ~1400zł???:D na allegro używany sprawny 100-250zł:)
    Całkiem mozliwe że nowy może tyle kosztować. U siebie nie wymieniałem ale miałem problemy z układem chłodzenia i sprawdzałem ceny różnych części i może tyle być o ile dobrze pamiętam.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    patrząc na to 1 zdjęcie możesz coś powiedzieć o autku czy nie bardzo?

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ale my tu nie wróżymy z fusów. Jedno zdjęcie to zdecydowanie za mało. Podjedź autem do jakiegoś dobrego warsztatu, odżałuj kilka PLNów na diagnoze i wtedy można się zastanawiać.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    jeśli auto jest ok to 8000zł to dobra cena, za 3.0 w automacie z tym rokiem, bez skóry itp??

    wcześniej jak go testowałem, wciskałem pedał w podłogę i jakieś rewelacji nie było, ale był to tryb normalny, czy w trybie sportowym będzie duża różnica??
    Ostatnio edytowane przez e4r5t ; 19-09-2011 o 16:31

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez e4r5t Zobacz posta
    jeśli auto jest ok to 8000zł to dobra cena, za 3.0 w automacie z tym rokiem, bez skóry itp??

    wcześniej jak go testowałem, wciskałem pedał w podłogę i jakieś rewelacji nie było, ale był to tryb normalny, czy w trybie sportowym będzie duża różnica??
    Cena jest dobra, ale nie zdziw się bo może się zdarzyć że będziesz musiał dorzucic drugie tyle jak źle trafisz. Rewelacji z przyspieszeniem nie będzie to 3.0 a nie 4.0. W trybie sportowym zmienia biegi przy większych obrotach czyli ciągnie dłużej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •