Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wymiana uszczelek pod pokrywa zaworow .

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Wymiana uszczelek pod pokrywa zaworow .

    Dzis przy wymianie swiec zobaczylem ze mam pozalewane swiece olejem jedne wiecej inne wogole , ogolnie obydwie strony nosza slady oleju . Wiem ze wine za to maja uszczelki pod pokrywa zaworow . Tu moje pytanie czy wystarczy wymienic 2 uszczelki czy sa jeszcze jakies uszczelki pod srobami . W kazdym zestawie naprawczym jaki jest dostepny w internecioe sa tylko 2 uszczelki na strone . Mam jeszcze jedno pytanie , jak oceniacie trudnosc wymiany w skali od 1 do 10 ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Zgadza się, po 2 uszczelki na stronę + uszczelki pod śruby. Ja kupowałem te pod śruby w ASO po chyba niecałe 2zł szt. A ile ich jest to nie pamiętam, chyba coś koło 20szt. Ja kupowałem ostatnio 24 szt w woreczku . Jeśli chodzi o trudność to zalezy czy masz lpg czy nie. Świece i cewki trzeba odpiąć, wykręcić. Później te śruby i dekiel do góry i gotowe. Przy składaniu trzeba uważać od strony ściany grodziowej, zeby Ci dobrze spasowała uszczelka- tam są takie "półksiężyce". Po stronie kierowcy miałem lekkie trudnosci gdyż akurat tą stroną mam puszczone węże od lpg więc trochę musiałem się kombinować, ale ogólnie nie ma problemu. Z tego co ostatnio widziałem jak demontowałem kolektor to wygodniej będzie jak odkręcisz jeszcze sobie te plastikowe listwy z kablami do wtrysków i jeśli się je delikatnie odchyli ku środkowi to będzie jeszcze wygodniej. Pozdrawiam i powodzenia życzę -:)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    kolego wymiana ocena 3,jedynie uwazać na nowe uszczelki przy zakładaniu:)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A napisze mi ktos nr tych gumek pod sruby ? nigdzie nie moge znalesc ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Kolego ja w Inter carsie kupywałem 5zł sztuka,tylko ty jestes zza granica i niema tam tego sklepu a nr fabrycznego ci nie powiem bo nieznam:)

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Domyślam się że chodzi o nr 9. Jest ich 22 albo i 24. 5zł to zdzierstwo. W ASO chyba coś koło 3zł kosztuje.

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...26&hg=11&fg=15



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    tuczi77 juz wczescniej ogladalem na real om . ale tam wyraznie widoczna jest tylko jedna . W kazdym razie jesli to ta to zobacze ile tu kosztuje w aso . Bo w normalnym sklepie kaplet tych wielkich kosztuje 300 zl na polskie za 4 szt . Nie jest tak zle .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Ja za Victory reinz płaciłem 76zł za 1komplet(Uczelka kapy i obwódka świec )A ta firma to oryginał:)Więc za komplet na 2strony 152zł to dobra cena.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    740iA e38
    Skąd
    Bilcza/Kielce
    ja przerabiałem u siebie to samo, kpl uszczelek Victor Reinz'a na 2 dekle kupiłem za 110zł ( 2uszczelki pod dekle i 2 wokół świec)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •