Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Ori xenon Hella

  1. #1
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15

    Ori xenon Hella

    Witam,

    posiadam taki oto zestaw hella. Mam pytanie czy jest opcja odpalenia tego na żarówkach D2s w aucie bez instalacji oryginalnej do xenonów?



    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Po kombinacjach z końcówkami ,pewnie się da odpalić ,pozostaje tylko problem z LKM ,i jeszcze pytanko ,masz spryskiwacze lamp ?
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    mam spryski i mam ori lampy xenon Bosch więc tu mam luzik. Słyszałem, że jest inny LKM i ogólnie jest problem ale to chciałem potwierdzić tutaj
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    A zastanawiam się (bo nie wiem) czy nie łatwiej byłoby zaadoptować np. soczewkę i przetwornicę z E39?



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  5. #5
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    ale ja np. nie potrzebuję soczewki a jeśli chodzi o przetwornice to np. Czarek zaadoptował właśnie z e39 a można też z 38 itp. Mi zależy akurat na tych przetwornicach jeśli to możliwe w ogóle, aczkolwiek jak nie uda się to idą na sprzedaż
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Oprócz spryskiwaczy lamp powinieneś jeszcze mieć automatyczne poziomowanie świateł oraz napis na kloszu D2S. No i oczywiście muszą być soczewki i gładkie szkło.
    Widziałem kiedyś jak pały sprawdzali kolesiowi napisy oraz czy mu się samopoziomują. Ostatnio są bardzo cięci na punkcie oświetlenia i bezwzględnie tępią wszelkie braki i nieoryginalne instalacje.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Oprócz spryskiwaczy lamp powinieneś jeszcze mieć automatyczne poziomowanie świateł oraz napis na kloszu D2S. No i oczywiście muszą być soczewki i gładkie szkło.
    Widziałem kiedyś jak pały sprawdzali kolesiowi napisy oraz czy mu się samopoziomują. Ostatnio są bardzo cięci na punkcie oświetlenia i bezwzględnie tępią wszelkie braki i nieoryginalne instalacje.
    mam zamontowane xenonki z alledrogo ,miałem z pięć kontroli i spoko ,kwit ze Stacji Kontroli Pojazdów o nie rażeniu i wyrególowaniu świateł wystarczał :)
    nie mam samopoziomowania i regulacji
    Ostatnio edytowane przez siudema ; 17-09-2011 o 21:23
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    siudema, piszę co widziałem.
    Mnie w E36 zabrali raz dowód za hidy. Ale jak zamontowałem sobie 4300k to przestali mnie zauważać :-)

    Dużo zależy też od diagnosty. Jedni mają wywalone na wszystko, a inni są skrupulatni i sprawdzą wszystko.
    Do dziś nie wiem jak to jest, że jak sprawdza świecenie świateł tym urządzeniem, które przystawia do lamp to skąd wie, że świecą pod dobrym kątem w dół. Chyba tylko sprawdzają czy są równo i na tej podstawie stwierdza, że musi być ok a jak są różne, to wtedy ten patrzący do góry każe wyregulować lub sam ustawi jak ma dobry dzień. Normalnie to powinien ustawić wysokość urządzenia ustawiając wysokość tuż przy kloszu a następnie oddalić urządzenie o określony w normie odcinek i sprawdzić o ile zniżyła się wiązka światła. To samo dotyczy kąta świecenia. Może przecież być skos prawidłowy ale lampy mogą "patrzeć" w lewo i tym samym napindalać ludziom po oczach.

    No ale to trochę na inny temat.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Właśnie w E32 są kąty bo jest 'kątownik' i E32 nie oślepia jak Golf III na H4...



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  10. #10
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    jak wyszedł xenon w e32 to nie było D2s więc taki napis nie może tu być. Wydaje mi się też, że nie było samopoziomowania w lampach ale tego nie jestem pewien. Może Czarek napisze tu parę słów bo ma większą wiedzę ode mnie. Ori żarniki są niedostępne już a jeśli się znajdą jak ktoś mi mówił to za cenę ok 1,5tys zł za sztukę dlatego więc muszę to przerobić na D2s jeśli da się to odpalić
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •