Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Ciągle kulejące obroty jałowe..?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Ciągle kulejące obroty jałowe..?

    Witam
    Wydaje mi się, że ciągle wolne obroty są zbyt małe. Wymieniłem już uszczelki pod kolektorem, separator, uszczelkę za przepustnicą oraz rurkę z o-ringiem która łączy separator. Po Carsofcie ciągle błąd składu mieszanki na sondzie lambda (2). Wymieniłem ją i silnik naprawdę zrobił się żwawszy ,czuję że mam moc-:), reaguje na delikatne naciśnięcie gazu. Jednak wolne obroty po zatrzymaniu i postoju np. na światłach spadają tak z 700 do 550 obr.Teraz żadnych błędów mi nie wywala w Carsofcie, Inpy nie mogę w dalszym ciągu odpalić. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Może któryś z czujników? (temp,)

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Do wymycia przepustnica i regulator biegu jałowego na początek.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Przepustnica oraz regulator wymyte i wyczyszczone podczas wymiany uszczelek kolektora.

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jakie obroty pokazuje komp a nie licznik? To co jest na liczniku jest mało istotne.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    inpe spokojnie mozna odpalic na interfejsie Carsoft 6.5 . http://forums.bimmerforums.com/forum....php?t=1312104 w tym temacie dowiesz sie wszystkiego . Sam tak smigalem zanim nie kupilem normalnego interfejsu .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Obroty na kompie tak 500-590 obr/min. Dziś rano odpaliłem Becie i za pierwszym razem obroty ok. 900, po kilku sekundach zaczęły spadać do zera ale silnik nie zgasł- odczułem wrażenie jakby nie pracował na wszystkich zaworach. (świece wymieniałem niedawno). Gdy pomogłem gazem, to znów wstaje i ponownie w dól. Trwało to 3-5 min póki silnik nie złapał temperatury. przy końcu niebieskiego pola na wskaźniku temp wszystko jest ok. Silnik naprawdę żwawy, rwie do przodu jak nigdy (chyba po wymianie tej sondy lambda). Zastanawiam się nad wymianą drugiej. Nie wiem, gdzie szukać przyczyny, gdy odpinam przepływkę to również obroty lecą w dół.Dziś podepnę jeszcze raz Carsofta i zobaczę czy nie ma błędów. Wieczorem, dam znac czy coś się pojawiło. Czekam na cenne rady-:)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, sprawdź jeszcze czujnik położenia wałka oraz działanie przepływomierza. Uupewnij się, że na pewno nie masz nieszczelności w dolocie (nawet po wymianie uszczelek). Poza tym skasuj adaptację. Opłaca się wymienić od razu dwie sondy. Jedna, mimo, że nadal działa, może mieć wyraźne oznaki starzenia się i jest powolna. Tym niemniej, nie biorą one udziału w porannym rozruchu auta. Skup się na ciśnieniu paliwa oraz właściwej dawce powietrza. Właściwe obroty jałowe dla M60 i M62 to 600 +/-50.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Brunoz - zmierzam ku wymianie tej drugiej sondy lambda. Klemy przed chwilą odpiąłem, zobacze później co się będzie działo po odpaleniu-przejadę ze 100km na Pb. Mam chaos w głowie i myślę jeszcze o czujniku temperatury silnika (ECU) lub czujniku wału. Chyba nic nie pomyliłem, jeśli chodzi o czujniki? Ktoś wie gdzie znajduję się ten czujnik temp silnika w M60B40?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Czujnik temperatury silnika znajdziesz wkręcony w blok po prawej stronie za kolankiem przepustnicy. w B44 jest pionowo do góry.
    Gdyby Ci nie działał, miałbyś spore problemy z odpaleniem ciepłego silnika. Weź na próbę go odłącz i uruchom ciepły silnik. Jak będzie długo piłował to oznacza, że czujnik jednak jakąś informację podawał. Poza tym możesz odblokować sobie ukryte testy w zegarach i w którymś teście jest dokładny wskaźnik temperatury silnika brany właśnie z tego czujnika. Dla B40 powinno to być około 85 stopni a dla M62 około 105.


    EDIT: a mógłbyś może nagrać te kulejące obroty komórką? Może da się na słuch wybadać o co kaman.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 17-09-2011 o 18:08
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Uwalony czujnik obrotow walka i temperatury spokojnie wyszedl by tobie jako blad na Carsofcie . Wiec nie tam bym szukal winy ...
    A wogole jakie bledy wychodza na carsofcie ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •