Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Ciągle kulejące obroty jałowe..?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Na razie skasowałem adaptację przez odpięcie klem. Po tym zabiegu odpaliłem na pb i jest cool. (Zobaczę co będzie jutro rano, jak troszkę się ochłodzi przez noc ). Do kompa na razie się nie podpinałem, przejadę jakieś 100 km na Pb i wtedy się wepnę . Przestudiowałem natomiast kilka tematów na tym forum i teraz myślę, ze to cos ma wspólnego z lpg, chyba rozjeżdża mi się mapa ECU lub puszczają wtryski lpg. Nie wiem czy w dobrym kierunku zmierzam, ale tak mi się wydaje. Do lpg równiez mam interfejs, więc też sprawdzę. Mam Valteki 3 Ohm na których jest przejechane około 80-100tyś . Przed tym wszystkim ciągle wywalało mi sondę i zły skład mieszanki, dlatego w końcu zdecydowałem się na wymiane sondy i naprawdę gdy założyłem nową sonde to autko dostało mocy. Co myslicie o gubieniu tej mapy ?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No jest to bardzo prawdopodobne. Poza tym waldemary są raczej średnimi wtryskami. A po przebiegu 80tkm to już na pewno mają dość.
    Możesz spróbować je zregenerować (choć polecam wymianę na coś nowego, najlepiej lepszego) i skalibrować. Dobry gazownik poradzi sobie z regulacją LPG.

    I potwierdzam: zła regulacja LPG powoduje masakryczne rozjeżdżanie się map. Po 100km na źle wyregulowanym LPG masz wszystko rozlegulowane, że tylko reset adaptacji pomoże.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Brunoz,co do temp z zegarów to zawsze mam 90-92 stopnie. W takim razie będę sprawdzał co się dzieje z tą mapą,bo chyba automatyczna kalibracja lpg nie pomoże, a i wtryskiwacze lpg mogą rzeczywiście mieć dość. Jakie wtryski lpg polecasz do Stag'a 300? Ja na te Valteki nie narzekałem, naprawdę wszystko było ok, aż do teraz -:)
    Aaa, przypomniało mi się jeszcze, że po wymianie tych uszczelek pod kolektorem, przepustnicy i tego korka zaślepiającego tez na odłączonym aku, gdy odpaliłem autko to tez ładnie pracował i wszystko było ok, dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu km zaczęło się coś krzaczyć -:)
    Ostatnio edytowane przez rosomak79 ; 17-09-2011 o 20:54

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to masz na bank rozjeżdżające się mapy LPG. Jak na początku po skasowaniu jest ok na Pb a potem po jeżdzie rozłazi się i zaczyna prychać, kuleć, gasnąć itp. to na pewno są to mapy.

    Valteki typ 34 są ponoć dość dobre. Nie wiem co obsługuje Stag. Głównym wyznacznikiem jest tu impedancja/rezystancja cewek wtrysków. Jak uciągnie 3Ohm to sądzę że większość wtrysków ma taką impedancję. Na szczęście w E38 są dość długie czasy wtrysków, rzędu 3,5 - 4 ms na jałowym więc większość sobie z nimi poradzi. Valteki, szczególnie te słabsze są nieprecyzyjne i mogą nierówno dawkować paliwo (może przez to rozjeżdżać się mapa lub kuśtykać i trząść się silnik).

    Ja mam Iplus. Ludzie polecają też Hana 2000 oraz droższe Keihiny. Wszystko zależy od tego, ile chcesz zainwestować w instalację. Myślę, że Hany z powodzeniem by u Ciebie się sprawdziły.


    Mówię Ci jako osoba, która walczy już kawał czasu z regulacją LPG u siebie - sprawdź czy na pewno wszystkie elementy na Pb działają dobrze (lambdy, przepływomierz, inne czujniki) i spraw, żeby auto na benzynie jeździło idealnie. Pojeździj na benzynie w całym zakresie obciążeń i obrotów jakieś 50km żeby ustawiły się korekty/adaptacje krótko i długoterminowe a następnie pojedź (na benzynie) do sprawdzonego gazownika celem porządnego ustawienia map LPG. Zastanów się też czy nie lepiej zrobić to przy okazji wymiany wtryskiwaczy LPG.
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #15
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Żebyś nie musiał kombinować załóż waldemary 34te. Są OK.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Jak już kupię nowe wtryski lpg to trzeba je kalibrować czy zakładam i wszystko powinno być ok?

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    /wtryski raczej będą skalibrowane. Natomiast dla świętego spokoju powinieneś jechać na regulację LPG bo te wtryski mogą mieć inną wydajność itp.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam, zrobiłem już 60 km na Pb i jak na razie jest wszystko w porządku, z odpalaniem nie ma problemu, obroty w testach zegarów 620-600 obr/min. Dociągnę jeszcze do 100km włączę lpg i będę obserwował co się dzieje. Jestem skłonny kupić te valteki 34-choć tanie tez nie są . Napiszę znów po obserwacjach na lpg co się dzieje . Pozdrawiam

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No ale jak już zbierzesz mapy Pb na 100km tras, to po co włączać rozregulowany LPG?
    Nie rób tego aż do ustawienia przez gazownika. Inaczej cały Twój trud pójdzie na marne.

    Gazownik powinien patrząc na dobrze ustawione mapy Pb (a dokładniej czasy wtrysków Pb) ustawić tak czasy wtrysków dla LPG, żeby te Pb nie musiały się zmieniać. Wtedy system będzie pracował idealnie na Pb i na LPG. Np. Jeśli masz na jałowych 4ms na Pb, to musisz tak ustawić czas (mnożnik) wtrysku LPG, żeby komputer Pb nadal generował 4ms i nadal było OK. Jeśli ustawisz mnożnik na mniejszy (i tym samym za krótki czas wtrysku LPG), to komp Pb będzie wydłużał czas wtrysku Pb na tyle, żeby sondy lambda pokazywały prawidłowy skład. No i jak nauczy się, że ma podawać takie dziwne wartości to potem jak przełączysz na Pb to okaże się, że czasy rzędu 6ms są za duże i leje się paliwo a auto nie jedzie. Tu podałem przykład dla obrotów jałowych, ale wyobraź sobie taką mapę dla każdych obrotów z zakresu i dla każdych możliwych czasów wtrysków. Jak instalacja LPG będzie cały czas podawała za bogato, to czasy dla Pb będą za krótkie i auto będzie kulało, prychało i umierało.

    Żeby dobrze to ustawić we własnym zakresie to jest to dość trudne, bo trzeba to zrobić na testach drogowych. Pewnych pól z mapy Pb nie wywołasz na postoju. Dlatego dobry gazownik na fotelu pasażera oraz długi odcinek zamkniętej autostrady jest idealny do takich testów.
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Witam u mnie było to samo to na 100% wina gazu, rozjeźdza się mapa,po skasowaniu kompa i ustawieniu gazu mam spokój na jakieś 7 tys a później dalej to samo,już mnie to wkurza ale co zrobić-tak chyba właśnie działa stag na bmw
    sławomir

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •