Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: koszt rejestracji auta powyżej 2000cm3

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    koszt rejestracji auta powyżej 2000cm3

    Witam. Interesuję mnie jaki jest całkowity koszt zarejestrowania auta sprowadzonego z zagranicy, wiem że akcyza jest prawie 19% ale co jeszcze?? te 19% biorą z kwoty na umowie czy średniej rynkowej? co jeśli średnia rynkowa auta to powiedzmy 13tys zł a auto ma wgniecenia, rysy na zderzakach itp i np kupiłem go za 6 tys zł??:)

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Biorą cenę z eurotaxu przy liczeniu akcyzy. Skoro ma jakieś uszczerbki to płaci się rzeczoznawcy 200 i masz wycenę indywidualną. Do tego kilka zabiegów kosmetycznych i można trochę zejść ceny. U mnie w zieli cenę z umowy i doliczyli parę groszy bez rzeczoznawcy ale to było stare auto.
    Do tych kosztów trzeba doliczyć 500 opłaty recyklingowej.
    250 rejestracja.
    Tłumaczenia około 150 u mnie było.
    Przegląd jak nie ma to 160 zł.
    I indywidualnie ubezpieczenie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    czyli najpierw spisuję umowę z właścicielem, albo handlarzem, później biorę rzeczoznawce, on wycenia szkody i z papierami wszystkimi do urzędu celnego, skarbowego, wydziału komunikacji i na końcu ubezpieczenie??

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Teoretycznie tłumaczenia przydały by się do celnego. Więc najpierw tłumaczenia i rzeczoznawca. Przegląd jak jest wymagany. Dopiero celny. Po celnym skrbowy. Coś się tam załatwiało w skarbówce ale nie pamiętam. Po tym Wydział komunikacji. Jak już będą tablice to ubezpieczenie. O ile dobrze pamiętam.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    W tej chwili za pierwszy przegląd płacimy mniej,98 zł.Jak nie lubisz chodzić po urzędach złóż dokumenty do agencji celnej a oni wszystko załatwią (recycling,tłumaczenia,Vat 25 w skarbówce,akcyzę,czekałem 6 dni), za wszystko zapłaciłem 1190zł za Merca A 160 z 98 roku dwa tygodnie temu,do tego doliczamy koszt rejestracji,przegląd i ubezpieczenie.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 17-09-2011 o 09:28
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •