Chłopaki pomoże ktoś? Dziś moja 730d wskoczyła mi w w tryb awaryjny skrzyni. nigdy wcześniej nie miałem ze skrzynią problemów. było późno ale pojechałem szukać kompa. Trafiłem do zanjomego, podłączył pod nią takie coś jak MEGA MACS 42. Wyskoczyły 4 błędy z czego wydrukował dwa. Trzy się skasowały a jeden został, taki o:
Przegląd usterek
Skrzynia EGS/AGS
kod usterki 130
usterka can; komunikacja z elektronicznym systemem regulacji momentu
-usterka magistrali can--> komunikacja z elektronicznym systemem regulacji momentu napędowego jest zakłócona.
Drugi który się usunął to
kod usterki 59
obroty hamulca
-nieprawidłowy sygnał/dzialanie
rozpoznanie systemu;
-egs gs8.60.0
Sterownik w czasie trybu pracy sprawdza wzajemne powiązanie pomiędzy obrotami silnika i obrotami osi i wału kardana. jeżeli różnica prędkości jest za duza oznacza to że w układzie wystepuje usterka sprzęgła lub ciśnienia oleju.
Przyczyna;
-czujnik obrotów silnika lub obrotów wyjścia
-uszkodzony czujnik predkości obrotowej

Ma ktoś pojęcie co z nią może się dać? Bo ja zgłupiałem.
Dodam ze tydzien temu zmieniłem pompe paliwa tą pod fotelem bo nie dawała już ciśnienia i miałem awaryjny silnika. I poza tym od ponad tygodnia jeżdże bez sterownika ABSu bo wysłałem go do roboty. Świecił abs nie działał licznik itp. Za jakiegolwiek sugestie będę wdzięczny. W sobotę mam wieć kumpla do ślubu i będzie skapa jak silnik będzie tak jęczał przy ruszaniu. Mogę w ogóle tak jeździć? Nic tam się nie stanie?