Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: słabe ładowanie auta

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    W siódemie szyby podnoszą się wolno
    a może masz nie doładowany odpowiednio akumulator?
    ja jak kupiłem swoją 1wszą to myślałem że mam złomiasty aku a on poprostu był nie doładowany wystarczyło go raz doładować fest prostownikiem i na półtora roku nie było już zadnego problemu i jeszcze ją sprzedałem i pewnie chodzi do tej pory też bez problemu.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    ja napisałem co możesz sprawdzić i jakie są normy. Koledzy twierdzą inaczej.
    Musisz wybrać, którą wersję uznasz za prawdziwą.

    dla podpowiedzi: dlaczego instalacja samochodowa zwyczajowo jest nazywana 12V a nie 14V?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #23
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak jest padnięty akumulator to alternator nie dość że musi ładować padnięty aku to i jeszcze musi zasilać odbiorniki. Dlatego ładowanie jest poniżej 14. Po wymianie aku na doładowany i sprawny to ładowanie powinno pójść w górę.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    dokładnie jak seban123 pisze tylko, że kolega ma chyba nowy aku. albo źle zrozumiałem,
    12 V to tylko umowne nazewnictwo a to dlatego że w pełni naładowany aku. ma bliższe napięcie 12 niż 14 V, ale żeby miał te 12,7 V to musi być odpowiednia różnica napięć pomiędzy aku. a alternatorem,

  5. #25
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Mówie o "+" który znajduje się obok elektrozaworów. Zdejmij czarny plastik z czerwonym "+" i odkręć kable,przeczyścić możesz papierem ściernym

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    pytanie zwiazane z alternatorem,zmienial ktos szczotki w alt.140A(chlodzony powietrzem)?:)

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    57
    BMW
    e32 3.0 m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez przmek_sbs2k Zobacz posta
    Witam.
    Mam następujący problem. Rano nie mogłem odpalić samochodu, dopiero po długiej walce udało się go jakoś odpalić i to tylko przy podniesionym gazie. Ten problem dzisiaj sie powtarzał przynajmiej pare razy i to nawet jak auto stało 2/3 godziny.

    Ładowanie jest 13,77V na wyłączonych odbiornikach, przy włączonych jest ok. 13,60V.

    Co jest nie tak? czy to wina alternatora czy samego akumulatora że nie trzyma napięcia ??

    Prosze o pomoc.

    Przemek
    kolego do wymiany regulator napiecia na alternatorze a jesli chcesz moge ci dac dobry alternator za 30zl :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •