Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Nierówna praca - zimny ponownie... :/

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c

    Nierówna praca - zimny ponownie... :/

    Witam! Nie mam coś szczęścia do pracy mojego silnika dopóki się nie rozgrzeje. Dławi się i jest bardzo nierówny przy niskim stanie paliwa. Przy ok. 20 l nie da się skręcić kierownicą w miejscu - gaśnie. Im bardziej zbliża się do 20 tym jest gorzej. Dopiero przy 40 l i wyżej jest OK. Wskazanie wskaźnika jest raczej adekwatne do rzeczywistości. Kiedyś jechałem świeciła się rezerwa a BC pokazał zasięg ok. 80 km. Dolałem wtedy 50 l i wskazówka o tyle się podniosła. Paliwa nie ubywa nadmiernie szybko w czasie jazdy. Sprawdzałem wzrokowo pod samochodem czy gdzieś nie cieknie (przy zapalonym także) - nic nie stwierdziłem. Czy to są objawy końca pompy ?
    Pozdrawiam

    fm

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Nasuwa mi się jedno skojarzenie: połówki baku maja po 40l pojemności, a pompa jest tylko po jednej stronie. Być może z jakiegoś powodu paliwo jest wyłącznie po stronie bez pompy. Sprawdź w testach na wyświetlaczu poziomy paliwa. Test nr 6. Drugie skojarzenie: pompa paliwa nie zaciąga albo jest na wykończeniu - sprawdzić ciśnienie paliwa.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    W lewej części baku (bez pompy) jest strumienica - zwężka raczej sama się nie zużywa i nie psuje. Pompka stale przetłacza paliwo z lewej na prawą.

    Co do diagnostyki - sprawdź na zegarach TEST 06:
    TNK: 7.5/31.0/38.5L -- oznacza kolejno lewą część, prawą część i sumę litrów w zbiorniku.

    http://www.meeknet.co.uk/E38/OBC_Unlock.htm
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witam Ja miałem nieco inaczej . Musiałem mieć ciągle ponad 40l inaczej nie było jazdy. Wyciągnełem więc pompe a na dnie zbiorniczka mnustwo syfu, wyczyściłem wszystko ładnie złożyłem i było ok gdzies do 20l .Poniżej tego nie chciała chodzić.Taki stam miałem przez 3 miesiące aż tu tydzień temu pompe szlak trafił .Taki mój wniosek że pompa jak ma dosyć to nie daje rady przepompować paliwa z drugiej komory ponieważ nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia, a tym samym zaczyna brakować paliwa w części z pompą i tu cały skutek złej pracy silnika poniżej 40l.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    W lewej części baku (bez pompy) jest strumienica - zwężka raczej sama się nie zużywa i nie psuje. Pompka stale przetłacza paliwo z lewej na prawą.

    Co do diagnostyki - sprawdź na zegarach TEST 06:
    TNK: 7.5/31.0/38.5L -- oznacza kolejno lewą część, prawą część i sumę litrów w zbiorniku.
    Wykonałem ten test i wskazania były następujące

    TNK: 2,8 /30,5/33,5 L - wyraźnie jakby jedna komora pusta była

    Dolałem 25 litrów i sprawdziłem ponownie:

    TNK: 17,5/36,6/54,1 (tak około)

    Sprawdzę jeszcze czy to pomoże jutro na zimnym jak odpalę (ostatnio dolanie paliwa poprawiło sytuację).
    Jak takie wyniki należy interpretować? Uszkodzone coś w zbiorniku czy sama pompka do wymiany?
    Pozdrawiam

    fm

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witaj problem może występować na zimno nawet przy pełnej drugiej komoże a to dla tego że pompa nie trzyma ciśnienia i jak rano odpalasz to chwilę musi pochodzić żeby nabiła do odpowiedniego. Potem jak będziesz jeżdził i postoisz nawet godzinę to będzie dobrze. Efekt kulejącego silnika występuje dopiero po jakimś długim czasie tego nie sprawdziłem ale ja tak miałem.Skończyło się na wymianie pompy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Hm... Faktycznie tak się dzieje, że jak pochodzi trochę to jakby się stabilizował, a kojarzyłem to z temperaturą. Z tym, że ten pierwszy test z pustą komorą wykonałem już po ok 30 minutach pracy (podczas postoju na parkingu). No nic... rozejrzę się za pompą w takim razie chyba
    Pozdrawiam

    fm

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Możesz najpierw sprawdzić ciśnienie jeśli masz jak albo otworzyć klapę od pompy na zbiorniku tak abyś mógł zobaczyć czy paliwo się przelewa z drugiej komory . Jeśli z paliwem będzie ok, to faktycznie będziesz musiał się przyjżeć innym żeczom.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •