Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Skoki ciśnienia wspomaganie hamulca, regulator przepływu - 750 servotronic

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12

    Skoki ciśnienia wspomaganie hamulca, regulator przepływu - 750 servotronic

    Problem jest następujący:
    Wąż zaznaczony na rysunku (na rys. systemy przed i po zmianie. U mnie system nowszy)

    podczas pracy silnika zachowuje się jakby ciśnienie w nim zmieniało się w gwałtowny sposób - spadek, wzrost. Dzieje się to w regularnych odstępach czasu. Jest to o tyle niepokojące, że wężem szarpie w drastczny sposób. Skoki ciśnienia odczuwalne są na pedale hamulca w postaci lekkich kopnięć w stopę w pozycji hamulec lekko wciśnięty, wzrostu pedału o 1 - 1,5cm w pozycji wcisnięty do oporu.

    Sytuację zauważyłem po odchamieniu systemu, czyli wymianie gruszek zawieszenia, uszczelnieniu lejącej jak sito przekładni i zastąpieniu ATFu CHFem.

    Podejrzewam regulator przepływu, jednak na jego temat nie ma zbyt wielu informacji. Oprócz czujników ciśnienia są w nim niewątpliwie zawory. Sterowane ciśnieniowo ? Czy ktoś z Was miał może podobną sytuację, względnie może przybliżyć mi szczegóły konstrukcji/funkcjonowania regulatora ? Może jakieś inne sugestie ?
    Pompa pracuje stabilnie, wspomaganie zarówno hamulca jak i kierownicy bez zastrzeżeń.
    Ostatnio edytowane przez Banol ; 14-09-2011 o 10:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •