Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Szkoda parkingowa mojej e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK

    Szkoda parkingowa mojej e38

    Witam mialem przygode parkingowa mam drzwi od pasazera przod i tyl zrysowane - wgniecione do wymiany raczej i chyba tyle bo nie patzrylem dokladnie bo sie sciemnilo.

    Mam takie pytanie ile dostane za to z ubezpieczalni winowajcy??

    Ile dostaliscie za szkody parkingowe tak pytam z cikawaosci bo nie wiem czy sie zgodzic z ubepieczycielm.

    Dzieki

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Na moje oko jakieś 6-7 tysi powinieneś dostać.
    Żeby coś więcej powiedzieć napisz kwotę jaką zaproponowali za naprawę i na ile wycenili auto.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    jeszcze nie wycenili to sie stalo 3 godziny temu;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    Ja w identycznej sytuacji tylko w e32, rok temu dostałem 2.800 - od pasażera przód i tył zarysowane, słupki ok.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez siodemka Zobacz posta
    Ja w identycznej sytuacji tylko w e32, rok temu dostałem 2.800 - od pasażera przód i tył zarysowane, słupki ok.
    No to słabo Ci wycenili. Twój prawie imiennik - siudema - też jakiś rok temu za tylne drzwi dostał 2.900 ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    zobaczymy ile wyplaca narzie powoli szukam drzwi moze ktos ma w moim kolorze (303) przod plus tyl prawy drzwi na aucie sa wgniecione wiec tylko na zlom

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Nie wydaje mi sie zeby przy szkodzie parkingowej az tak mozna bylo uszkodzic drzwi zeby nie mozna bylo naprawic, tzreba tylko dobrego blacharza. Blacharze dziela sie na tych , ktorzy znaja sie na robocie i wymieniaczy, w tej chwili jest wiecej wymieniaczy. Wymieniacze nie naprawiaja tylko wymieniaja elementy na zamienniki lub oryginalne czesci zamienne co niestety czesto jest gorsze niz wyklepanie swojego blotnika czy drzwi takze ja bym poszukal dobrego fachowca. Druga rzecz to wycena , ktora wydaje mi sie smieszna i ktos Cie naprawde wali ostro bo w zimie mialem wypadek, tzn. w poslizgu wylecialem na pobocze i scialem jeszcze na poboczu tablice informacyjna, mialem uszkodzone prawe drzwi przod i tyl oraz blotnik i mialem szkode calkowita [kolo 8500 do wyplaty], rzeczoznawca mnie z PZU poinformowal , ze ceny oryginalnych drzwi sa takie , ze uszkodzone dwoje drzwi wystarczy w starszym samochodzie BMW na szkode calkowita. Blacharz zrobil mi to bez wymiany elementow tzn. P drzwi przod, tyl i P blotnik tylny za 5 tysi , mysle, ze niezle, jest zdjecie tej Beemki, p strony na forum, mozna ocenic. U Ciebie uwazam , ze po odjeciu blotnika, a malowac i cieniowac i tak trzeba bedzie z blotnikiem tylnym i na przod wjechac bo inaczej sie dobrze nie da tego zrobic powinno byc wycenione na kolo 6 tysiecy bo e38 jest troche chyba drozsze w temacie drzwi od e39. Ja ubezpieczam sie w PZU i nigdy z wyplata i wycena problemu nie mialem, wiem, ze sa inne firmy , ale nie mam zaufania , jakies 3 lata temu mialem szkode z OC sprawcy, z jakiegos wlasnie gosciu-sprawca gownianego towarzystwa byl, rzeczoznawca od nich podliczyl mi przedni blotnik, reflektor na smieszna sume, moznaby za to ladnie rower pomalowac i podliczyl jakies smieszne koreanskie zamienniki -myslal , ze sie polaszcze na pare zlotych, no to prosta pilka, wybralem opcje warsztat i dodalem klauzule braku zgody na jakakolwiek nieoryginalna czesc, wtedy warsztat dochodzi pieniedzy od nich...oszust rzeczoznawca wyliczyl 1350 pln, a firma likwidujaca szkode podliczyla jego towarzystwo na 3400 pln, tyle menda zyskala....

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli mam zapłacić 50 zł za klepanie elementu albo 100 zł za drzwi w całości to ja wybieram drzwi w całości ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Jeśli mam zapłacić 50 zł za klepanie elementu albo 100 zł za drzwi w całości to ja wybieram drzwi w całości ;)
    Kazda naprawa jest dobra jak jest skuteczna i przywraca stan pierwotny, jak jest na szrocie duzo czesci to nie ma problemu, ale nie wszystko jest od reki i w dobrym stanie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    czas pokaze narazie czekam zeby z HDi przyjechal gosc poogldac i wycenic szkode. Drzwi juz mam upatrzone w kolorze itd za 500zl przod i tyl z przesylka w stanie bdb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •