-
Vip
Vip
Przerabia³em temat ju¿ nie raz z takimi usterkami. Powodów mo¿e byæ kilka. Uszkodzone ³o¿ysko ko³a, uszkodzony który¶ czujnik, uszkodzony pier¶cieñ ( mo¿e byæ uszkodzony jeden z±bek i wystarczy ), Mo¿e byæ za du¿a odleg³o¶æ czujnika od pier¶cienia.
Sprawa wygl±da tak ¿e przy ma³ej prêdko¶ci jest ma³a amplituda sygna³u z czujnika. Jak bêdzie za du¿a odleg³o¶æ to ta amplituda jeszcze bardziej maleje.
Aby doj¶æ co jest problemem to trzeba przejechaæ siê z kompem i obserwowaæ prêdko¶æ z poszczególnych kó³. Przy ma³ej prêdko¶ci sterownik nie jest w stanie odczytaæ prêdko¶ci z jednego ko³a i upuszcza ci¶nienie z niego aby go odblokowaæ. Dlatego pulsuje peda³ i auto jedzie dalej. Jak siê nie ma kompa to zostaje oscyloskop ale jest go jeszcze tórdniej zodbyæ jak sprzêt do diagnostyki. Jak siê nie ma sprzêtu to zostaje metoda prób i b³êdów. Wymiana czujników po kolei. Sprawdzenie ³o¿ysk o odstêpu czujnika od tarczy impulsowej.
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
- Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
- Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
- Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
-
Zasady na forum