Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: jak wyłączyć ABS ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Lipno

    jak wyłączyć ABS ?

    witam kolegów. mój system ABSu doprowadza mnie już do białej gorączki, chodzi o to że jest zdecydowanie zbyt "czuły" włącza się bardzo nieprzewidywalnie i w zupełnie nieodpowiednim czasie podczas hamowania,nawet bardzo delikatnego na twardej nawierzchni.
    próbowałem oczywiście go naprawić, przeczyściłem wszystkie czujniki przy kołach, sprawdziłem ich kable itp. bez rezultatu. a że generalnie w zaistnailej sytuacji wolał bym żeby ABS nie działał w ogóle niż tak jak teraz prosił bym o jakieś info jak zdezaktywować system zupełnie(wyjęcie bezpiecznika nr. 29 w skrzynce nie daje rezultatów) jakieś sugestie?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wtyczka od pompy

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Odczep którąkolwiek wtyczkę od czujnika ABS oraz usuń żarówkę usterki ABS na kokpicie by nie raziła.

    Formalne ostrzeżenie do tej czynności: Mam nadzieję, że wiesz co robisz - pozbawiasz auta jednego z ważnych systemów bezpieczeństwa.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    jest bezpiecznik ktory odpowiada za to i nie musisz nic grzebac przy kolach, wyjmujesz bezpiecznik i system sie dezaktywuje, jednak wlozenie go spowrotem od razu aktywuje system. z czujnikiem jest wiecej roboty. po prostu odpal auto i wyciagnij bezpieczniki ktore masz w ksiazce zapisane jako ABS. Ew. mozesz wyjac przekaznik od ABSu ktory chyba tez jest pod maska.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Sprawdź stan przednich amortyzatorów,jeśli są w kiepskim stanie (koła odrywają się od jezdni),abs głupieje.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Lipno
    amortyzatory sa nowe,pożadnej jakości, z resztą dzieje się tak niezależnie od przyczepności kół prędkości etc. nawet przy 5km/h się załącza. wyjąłem dziś bezpiecznik i rozłączyłem jeden z czujników. jeszcze nie jeździłem to nie wiem jak sie to sprawdzi. jak nie pomoże rozłącze jeszcze wtyczke z pompy, wydaje mi się to być najpewniejszym sposobem. dzięki za ponoc, jak przetestuje jak to teraz pracuje dam znać.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ale napraw to może kiedyś.. Warto mieć ABS. Szczególnie w zimie :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Lipno
    no niewątpliwie. to co robie teraz to tylko takie doraźnie rozwiązanie, jak będę miał więcej czasu na pewno przejrzę cały ten układ ABSu i naprawię. z tym rozłączeniem chodzi tylko o to że aktualnie,w takim stanie bardziej zagraża bezpieczeństwu niż pomaga.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a juz wiem o co chodzi, abs ci sie aktywujet bez poslizgu kół, jestem pewien na 100% ze wyspal ci sie jeden czyjnik lub zmienialem cos i wsadziles jakis szajs typu topran i jak bys nie hamowal to caly czas odzywa sie pompa i auto zatrzymuje sie 2x dalej niz powinno

    powiedz mi tylko czy przy duzej predkosci tez sie aktywuje, czy tak ze pod koniec hamowania jak juz sie zatrzymujesz to bije w pedał
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 13-09-2011 o 21:24

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Lipno
    czujniki są oryginalne wszystkie,aczkolwiek nie wiem czy sprawne. a dzieje się dokładnie jak mówisz, ABS aktuwuje sie pod koniec hamowania, gdy prędkość to kilka km/h lub bliska 0 . przy dużej prędkości jest normalnie, nie włącza się bez potrzeby. na chwilę obecną odpięty jeden z czujników i wyjęty bezpiecznik zdezaktywował system. z tym że napewno powrócę do temetu za jakis czas i będe chcaił go naprawić,tak jak ma być.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •