Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: pierwszy raz e32 utrzymanie

  1. #21
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Przemek, jesteś z Namysłowa to pewnie mnie znasz :D Napisz mi na PW swój nr to się zdzwonimy, spotkamy i wszystko Ci wytłumaczę.


  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Może jestem jakiś dziwny ale jak żyję to nie widziałem jeszcze BMW E32 735 z silnikiem V8. A już na pewno na zwykłej instalacji gazowej to by nie jeździło. Czy aby nie jest to zwykłe M30B35 czyli R6 (czytaj rzędowa szóstka)???
    Uwież mi widziałem kilka sztuk na gazie zwykłym co tu dużo mówić V12 też
    Nie wiem jak to jeździ R6 nie daje rady a co dopiero zasilic dwa garczki więcej gazem z kolektora. Co innego V12 nie popieram tego gaz zwykły odpada całkiem chyba że ktoś jest nie poczytalny, sekwencja? Droga i trudna w montażu Ciężko zsynchronizować i tak naprawdę do V12 jeśli gaz to na dwóch Blosach łatwo i skutecznie ale czy tak wolno? To już kwestia sumienia i samemu trzeba sobie odpowiedzieć

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    wypowiem sie w temacie miałem gaz na śrubkę silnik V12 da się jeżdzić całkiem dobrze ale przy naprawdę szczelnym dolocie i bez narzekań :) Na dzień dzisiejszy wywaliłem całkiem instalację gazową :) "Co innego V12 nie popieram tego gaz zwykły odpada całkiem chyba że ktoś jest nie poczytalny " Kaczy ja nie twierdzę ale zastanów się co piszesz o właścicielach BMW z silnikiem V12 :D

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Chodziło mi o gaziarzy nie o właścicieli dużo cylindrów ale V12 w 750 ma tę przewagę że to praktycznie dwa osobne silniki po 2,5 litra więc nie powinno tak strzelać jak przy 3.5 R6 z dużym kolektorem jeśli ma duży parownik. Ale często gaz zwykły w 750 kończy osprzęt zaraz po montażu trzeba to naprawde dobrze przemyśleć i zrobić a na Blosie hmm to chyba wtedy chodzi najlepiej przy 750 no i nie jest tak drogie i trudne jak montaż dwóch sekwencji. Ale na mieszalniku? najgorsza we wszystkim jest zwężka do lotu i to razy dwa i to jest najgorsze do tego możliwe strzały M70 ma problem z temperaturą nawet i bez gazu a co dopiero z nim... to cały szkopuł

  5. #25
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    ja w aucie który przyprowadziłem na graty (V12) był gaz na śrubkę a do tego pełno nieszczelności w dolocie i ogólnie powiem szczerze, że była to tragedia. Osprzęt do wyrzutki ale sam silnik jak najbardziej ok więc inżynierowie BMW zrobili dobrą robotę
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •