Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Brak napięcia na wentylatorze klimy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle

    Brak napięcia na wentylatorze klimy

    Witam, mam taki problem:
    Nie działał mi wentylator klimatyzacji, przy nabijaniu gościu podłączył go na krótko (3 pinowy ), przekonany, że wentylator jest na śmietnik, wymontowałem go i coś mnie tknęło żeby podłączyć go w innym samochodzie. Szybka akcja z e39 znajomego i.... wentylator zakręcił tak jak powinien. Po włączeniu klim od razu zaczął działać. No to sprintem do mnie, szybkie sprawdzenie i... lipa, nie kręci! Zaczynam szukać i tak:
    -bezpiecznik klimy (o ile to ten) znalazłem pod maską od strony pasażera (50A), jest cały i zdrowy.
    - z wtyczki przy wentylatorze idą przewody : czarny, brązowy i żółto-czerwony. Brązowy to masa, żółto-czerwony sterujący, a czarny to stałe 12v. U znajomego w e39 na czarnym kablu nawet bez włączonego zapłonu ma 12v, u mnie... różnie, od 1 do 3V :o

    Niech mnie ktoś oświeci, bezpiecznik, który jest w skrzynce pod maską to jedyny, który idzie na wiatrak? Trochę to porąbane bo nigdzie nie znalazłem przejścia z czarnego przewodu... Nie wiem dokąd idzie ten czarny, myślałem, że na bezpiecznik 50A (bo tam mam czarny i czerwony). Jak to powinno wyglądać, ma ktoś schemat el klimatyzacji? Może jakiś przekaźnik wali w ch....

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    pod maska, posrodku, chyba 3 od gory, niepamietam na 100%

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •