Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problemów z silnikiem ciąg dalszy !! mam ochotę spalić to auto !!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Problemów z silnikiem ciąg dalszy !! mam ochotę spalić to auto !!

    Otóż od kilku miesięcy nie mogę ogarnąć anomalii związanych z silnikiem. Wymieniłem już pół silnika i dalej coś się dzieje. Po pierwsze auto nie ma mocy i najbardziej daje się to odczuć przy ok 3500-4000 tyś obrotów przy dynamiczym przyspieszaniu (zapala się wtedy zółta kontrolka silnika i miga jakąś chwilke po odpuszczeniu gazu, jeśli trzymam gaz dalej wciśnięty kontrolka zapala się na stałe po czym silnik na wolnych obrotach pracuje jak prehistoryczny samochód). Wymieniłem po koleii : czujnik położenia pedału gazu, przepływomierz, wszystkie świece na 4 elektrodowe, wszystkie cewki i fajki, czujnik położenia wałka rozrządu, elektroniczną przepustnice, dwie sondy lambda przed katalizatorami, wybebeszyłem dwa katalizatory przykolektorowe, jutro będę jeszcze zmieniał ori katy na katy magnaflow. Generalnie po wymianie czujnika wałka rozrządu oraz dwóch sond zaczął się pokazywać kolejny problem. Teraz prócz braku mocy auto wchodzi w tryb awaryjny (engine failsafe program) i kompletnie nie wiem o co mu teraz chodzi bo po wymianie wszystkich podzespołów kasuje błedy inpą. Przed chwilką wykasowałem wszystkie błędy i zrobiłem ponowną adaptację. Auto chodzi równiutko jak zegaareczek i raz na jakiś czas podskakują obroty do 1000 obr i nagle znowu opadają na 500. Nie mija kilka minut a auto znowu wchodzi w tryb awaryjny :/:/:/ Szlag mnie już trafia bo nie dość że wpakowałem w to auto tyle czasu to jeszcze wymieniłem w nim połowe elektronicznych podzespołów a tu dalej coś nie gra :/ Po wykasowaniu błedów i ponownej adaptacji podłączyłem komputer i pokazało dwa błędy : DK- controller regulator area 131, 115 hot air mass meter. Mógłby mi ktoś pomóc i przetłumaczyć mi te błędy ?? O ile air mass meter to zapewne przepływomierz o ile DK- controller ... ??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Dodam, że tryb awaryjny po raz pierwszy zaczął wyskakiwać dopiero po wycięciu katalizatorów przykolektorowych i tu moje pytanie ... mianowicie czy sonda za drugimi katami wychwyci już różnice w mieszance i przełączy auto w tryb awaryjny ?? Jutro najprawdopodobniej wytne dwa duże katy i zastosuje patent na oszukanie sond zakatalizatorowych z postu : http://7er.pl/showthread.php/13308-R...-katalizatorów)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witam sprawdz cisnienie paliwa

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    DK to nastawnik przepustnicy.
    Po wycięciu katów pojawi się błąd - sprawność katalizatora 40 i 45. Sterownik musi mieć warunki do przetestowania wydajności katalizatora więc tak szybko tego nie wyłapie.
    Zacznij od przyjrzenia się przepustnicy i instalacji do niej idącej oraz instalacji od przepływki. Zobacz też jaką temp silnika widzi komp. Może też się coś dziać w instalacji lub ze sterownikiem i gubi zasilanie czujników.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    @MastaKleszcz jesteś pewien, że to elektronika? Miałem problem z mocą i pracą na wolnych (głównie na zimnym) i czym niższa temperatura był większy. Bywało nawet tak, że spod świateł ledwo ruszał. Tryb awaryjny wprawdzie się nie włączał, ale było to naprawdę uciążliwe.

    Problem powodowany był niewielkim i niewidocznym na pierwszy rzut oka pęknięciem na kolektorze ssącym (dostawał "lewego" powietrza). Po drodze zmieniano u mnie świece, cewki, przepływomierz (nawet dwukrotnie), odmę, naprawiano moduł sterowania silnikiem, zmieniano wtryskiwacze, sondy Lambda, wielokrotnie podłączano INPĘ i nic nie wychodziło a wszystkie te zabiegi nie dały rezultatu.

    Pęknięcie odkryto przypadkiem jak się okazało że silnik reaguje "na dotyk" w którymś miejscu. Usunięcie nieszczelności kolektora podziałało i zaczął idealnie pracować.

    Nikt u mnie za bardzo pod uwagę nie brał, że może chodzić o "lewe" powietrze a ono okazało się winowajcą. Słyszałem nawet w jednym warsztacie diagnozę że "trzeba silnik wymienić"
    Pozdrawiam

    fm

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez fm Zobacz posta
    @MastaKleszcz jesteś pewien, że to elektronika? Miałem problem z mocą i pracą na wolnych (głównie na zimnym)...........
    Jeśli chodzi o Twój przypadek to w mojej sytuacji raczej nie ma takiej możliwości. U mnie objawia się to w ten sposób, że nie zachodzi zjawisko regularnego falowania obrotów ... po prostu przez minute pochodzi idealnie i nagle sam z siebie wskakuje na 1000 obr. później znowu troche pochodzi równiutko i z nowu obroty w góre na 1000 (trzyma ok 10 sekund). Z kolei jeśli chodzi o Twój problem to podejrzewam, że falowanie było regularne ponieważ silnik ciągnął lewe powietrze przez cały czas. Dlatego jutro spróbuje jeszcze zrobić coś z tymi sondami i katami ... mam nadzieję, że brak mocy objawia się zapchanymi katalizatorami głównymi ...

    Swoja drogą czy ktoś z was uważa, ze wycięcie samych katów przykolektorowych mogło wpłynąć na odczyty sond za katami i w rezultacie przełączyć silnik w tryb awaryjny ? Ale skąd wzięłyby się błedy : DK- controller regulator area 131, 115 hot air mass meter ??
    Ostatnio edytowane przez MastaKleszcz ; 13-09-2011 o 01:31

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Aby pojawił się błąd na przepływkę to musi być gdzieś albo brak styku lub zwarcie. Jak będzie trochę przekłamywała to błędu nie złapie. Zapchany kat może wpływać na odczyt z przepływki. Po co od razu wycinać katy. Wykręcić sondy i przelecieć się bez. Jak będą zapchane to od razu poczuje się różnicę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •