Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: vanos umiera??

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez grzechu4don Zobacz posta
    siemka
    mam problem z moją 7er:

    kupując auto sprzedający powiedział że jest problem z przepływomierzem (pokazywało na kompie jego błąd),
    więc zamówił mi nowy wysłał do Swojego mechanika by na jego koszt mi wymienił i skasował błędy.
    auto odpalając na zimno wskazywało 0 obr/min ale nie gasło....czasami stało na 500 obr/min i tak do momentu aż temperatura podeszła.jeżdząc często się dusiła,na wolnych obrotach (ok 1,5-2 obr/min) jechała "skokami",stając w miejscu obroty spadały,często przez to gasła.ruszając z miejsca dławiła się po chwili zaskakiwała i wyrywała do przodu (brak płynnego ruszania).

    po wymianie przepływki i skasowaniu błędów ustąpiło tylko to że odpalając "na zimno" mogę od razu jechać (wcześniej obroty nie wchodziły wyżej 500 obr/min)

    nadal pozostaje problem ze skaczącymi obrotami po zatrzymaniu się (wygląda to tak: staję w miejscu-obroty zafaluja w dół-i już jest ok...zawsze tylko raz zafalują)
    nadal dławi się przy ruszaniu
    nadal gaśnie podczas zatrzymania,wolnej jazdy,ruszaniu

    dodam że czasami słychać klekotanie vanosa (jak diesel)
    temat w 90% ogarnięty :D
    wystarczyło skasować błędy i ustawić gaz

    ale jest jeszcze jedna sprawa :(
    jak jadę wolno na ok 1,5tyś obrotów to czuć lekkie szarpanie (minimalne ale regularnie jakby się zacinał)
    i przy gwałtownym ruszaniu lekko sie dławi (gazownik mówi że to wina instalacji,że jest za słaba - DT Gas System)

    dodam że jak schodzi z obrotów przy redukcji biegu to słychać vanosy głośniej

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez grzechu4don Zobacz posta
    ale jest jeszcze jedna sprawa :(
    jak jadę wolno na ok 1,5tyś obrotów to czuć lekkie szarpanie (minimalne ale regularnie jakby się zacinał)
    i przy gwałtownym ruszaniu lekko sie dławi (gazownik mówi że to wina instalacji,że jest za słaba - DT Gas System)

    dodam że jak schodzi z obrotów przy redukcji biegu to słychać vanosy głośniej
    Szarpanie przy 1500 obrotow to konczacy sie konwerter skrzyni biegow- szykuj jakies 1000-1500zl (sprawny uzywany + wymiana).
    Wymiana vanosow- hmm taniej jest wymienic silnik na drugi sprawny bo koszt wymiany to okolo 7tys zl

    Hmmm patrzac na caloksztalt to niezla mine ci ktos wcisnal...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Szarpanie przy 1500 obrotow to konczacy sie konwerter skrzyni biegow- szykuj jakies 1000-1500zl (sprawny uzywany + wymiana).
    Wymiana vanosow- hmm taniej jest wymienic silnik na drugi sprawny bo koszt wymiany to okolo 7tys zl

    Hmmm patrzac na caloksztalt to niezla mine ci ktos wcisnal...
    nie ma to jak odważne diagnozy przez internet ;)

    co do klepania silnika jak diesel, zwlaszcza po ostrzejszej jezdzie to na 99% szklanki. albo masz slabe cisnienie oleju, albo olej do pupy. jesli chodzi o szarpanie to jest ono tylko na gazie czy na benie tez? jesli tu i tu to zaczalbym od sprawdzenia zaplonu - swiece, cewki, fajki. czesty przypadek.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    szarpie i na Pb i na lpg ;)

    co do vanosa....czy mam się tym przejmować na chwile obecną czy nie ?? (przebieg auta 295tyś km)
    na jałowym biegu jest bardzo cicho ten "klekot", ale jak schodzi z obrotów to dosyć głośno :/

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    nagrałem filmik.....klekotanie od 0:13s

    http://www.youtube.com/watch?v=pvQf9...layer_embedded

  6. #16
    Z mojego doświadczenia powiem Ci że tak słychać zdychające vanosy. Pytanie ile faktycznie ten silnik ma przebiegu? 300k, a może 500k?
    Powiem Ci jeszcze że Boss słusznie zauważył, warto się zastanowić nad nowym silnikiem (używanym oczywiście) bo koszty naprawy rozrządu mogą przekroczyć 10k. Same części (vanosy, łańcuszki itd.) kosztują około 7k i byle warsztat Ci tego nie zrobi (muszą mieć specjalne narzędzia).
    Także tym razem wypadło chyba na Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez joe white ; 27-09-2011 o 03:30

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    nigdy nie wydam tyle na naprawę.....wole jeździć aż całkiem klęknie i oddać na szrot auto :D
    na różnych forach czytalem że ludzie robią tak grube km i nic się nie dzieje ;)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez grzechu4don Zobacz posta
    wole jeździć aż całkiem klęknie i oddać na szrot auto
    Piękne podejście.....
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    jesli silnik ma ine podzespoły zdrowe to wolałbym wymienić vanos niż np kupować kota w worku, ktoś na forum pisał że vanosy można zrobić już za ok 3500zł

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    No za dobrze to to nie brzmi ale diagnozy przez filmik na youtubie chyba nikt sie nie podejmie .mam nadzieje ze to jakas glupotka i ogarniesz temat po taniosci
    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •