Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: zawieszenie porada

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    47
    BMW
    E36
    Skąd
    KÓRNIK
    to jest wręcz nie mozliwe zeby po dwóch tygodniach az tak spadła ich amortyzacja, chyba ze woziłes słonia w bagaju;P jest jeszcze jedna mozliwość sprawdzic autko w innej stacji kontroli pojazdów w koncu to komputery,a i one potrafią sie mylić xD

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    dziaiaj bylem na dignostyce aby sprawdzic stan zawiechy, kontrola wypadla wrecz znakomicie ale jedna rzecz mnie zastanowila otoz sprawdzane byly amortyzatory i przednie wykazaly 58% a tylne 59% z czego tylne byly wymieniane dwa tygodnie temu na nowe Sachsy wraz ze sprezynami i oslonami, mocowaniami. Jezdzic duzo niejezdze tyle co do pracy 3km. Czy to ze siedzi mi tyl ma znaczenie czy cos ze sprzetem oni maja bo niewydaje mi sie aby w ciagu parudziesieciu kilometrow jazdy amory az tak sie zuzyly.
    mialem tak samo z Sachsami, na niektorych stacjach dziwnie mierza, a jest jeszcze druga rzecz, ze po zalozeniu nowych sachsow bylo dobrze na diagnostyce, pozniej po roku tył juz na wyczerpaniu co jest niemozliwe bo nic nie woze ciezkiego i nie jezdze duzo, pozniej przez 2 kolejne lata tez slabo ten tyl wychodzil na pomiarach [ a przod tez byl w tym samyym czasie wymieniany i mierzyl caly czas super chociaz z przodu jesty silnik itd'] a ostatnio wymienialem duzo elementow pasywnych , ktore byly oryginalne od nowosci, chodzi o te gumowe elemnty i co ciekawe przy tych samych amortyzatorach diagnostyka przod i tyl wyszla juz bardzo dobrze, takze mysle , ze nie chodzi tutaj o firme z ktorej sa amortyzatory tylko o sposob pomiaru sprawnosci amortyzatorow z tylu, mysle, ze nie jest on zbyt dokladny , bo robilem przeglad zawieszenia w profesjonalnym bardzo zakladzie gdzie mi wytypowano wiele drobnych czesci pasywnych i jeden sworzen do wymiany/regeneracji i nawet nikt tam nie wspomnial , ze amortyzatory z tylu sa słabe, a na zwyklej stacji gdzie co roku robie przeglad wlasnie wczesniej mi mowili , ze tyl slaby i mnie to denerwowalo , ale nie wymienialem nowych amortyzatorow skoro jezdzilo sie bardzo dobrze i nic siez nimi nie dzialo [wiadomo , ze moga sie trafic wadliwe/takie co dlugo lezaly na magazynie itd.], a ostatecznie po wymianie tych czesci gumowych w profesjonalnym zakladzie robiacym zawieszenia, dorabiajacym elementy itd. na tej maszynie na stacji diagnostycznej zwyklej juz wszystko bylo OK jak pisalem wiec mysle, ze ta maszynka to daje ogolne pojecie jakies i nie mozna jej traktowac jak wyrocznie mimo , ze sie niektorzy ze stacji upieraja , ze jest taka dobra i podaja te procenty po 55 co jest smieszne , bo u Ciebie moze nie byc zadnego problemu albo lezec gdzie indziej , moze tzreba jakies elementy pasywne wymienic zeby zwiekszyc sprezystosc ukladu tak jak bylo u mnie, pomiar byl nie do konca prawidlowy ALE NIE Z POWODU AMORTYZATORÓW...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    bylem ogolnie na przetrzepanie przodu bo lekkie pukanie mialem w lewym kole i wina byl lacznik stabilizatora po wymianie znowu bloga cisza, co do elementow zawiechy to sprawdzil mi odrazu przod i tyl wywijal szarpakami na wszystkie mozliwe sposoby i oprocz zuzytego lacznika to wszystko ok wszedlem do kanalu i bylem razem z gosciem, jedynie ten pomiar, ale teraz mi sie przypomnialo, tez akcja byla dobra wczesneij zanim z przodu wymanialem amory z pol roku temu bo jeden mialem wylany i co ciekawe na diagnostyce wykazalo 70%, a slychac w srodku bylo zgrzyty po prostu amor sie zacieral, wtedy bylem na innej stacji. Ciekawe sa te pomiary.

    A zapytam czy dawal ktos sprezyny do kowala na rozciagniecie ? Bo borykam sie dlugi czas z opadnietym tylem zalozone nowe sprezyny i dupa siedzi i zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem z kowalem ale nigdy tego nie robilem i chce sie poradzic.

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Pokaż zdjęcie jak "siedzi". Może Tobie się wydaje że siedzi a w rzeczywistości jest normalnie...



    ~wysłane poprzez Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 18-09-2011 o 09:17

  5. #15

  6. #16
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Tył nieco siedzi - fakt - może sprężyny nowe trzeba, ale ja na Twoim miejscu skupiłbym się na przodzie. Strasznie wysoko stoi.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Z tylu dwa tygodnie temu wymieniane na nowe amory (sachs) oslony, odboje i sprezyny (Lesjofors) takze dlatego zastanawiam sie nad wydluzeniem sprezyn gdyz wyamiana na nowe nic nie daje, tylko nigdy takiego czegos nie robilem i chcialbym zasiegnac rad/porad odnosnie wydluzania sprezyn.
    Co do przodu to wszystko jest tak jak fabryka przewidziala wymiar od rantu blotnika do rantu kola 58mm i obnizac nie chce gdyz nie jestem zwolennikiem takich zabiegow.
    Ostatnio edytowane przez tom_0808 ; 19-09-2011 o 18:02

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie mam pomysłu na ten tył 8/ Ale rzeczywiście - dziwnie nisko siedzi...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    u mnie tez tak jest nisko co to moze byc narazie wymienilem tuleje tylnej belki poprawy brak

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    problemem sa sprezyny ktore w moim wypadku sa za slabe do wersji long dlatego sa dwie opcje :
    1. dac do kowala tylko jak pisze nigdy tego nie robilem dlatego prosze o porady w tej sprawie
    2. zalozyc jakies mocniejsze ale niewiem od jakich modeli/samochodow pasuja i czy beda mocniejsze od tych co mam. A beda pasowac od e34 kombi ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •