Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zawór powietrza, recyrkulacji spalin

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Zawór powietrza, recyrkulacji spalin

    Witam, czy taki zawór da się jakoś wyczyścić, czy ktoś to robił, e38 3,0 benzyna M60. Podejrzewam usterkę tego zaworu i nie wiem czy można to jakoś czyścić, czy tylko wymiana, jeżeli można czyścić to proszę o podpowiedź czym jak i wogóle, dzięki.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Mówisz o zaworze bezzwrotnym z tyłu kolektora?

    Jeśli go rozkręcisz a następnie zdejmiesz okrągły kapsel, ujrzysz pomarańczową membranę. Jeśli membrana jest w całości (tzn. bez pęknięć i dziur), to możesz wyczyścić benzyną ekstrakcyjną wszystkie elementy i złożyć do kupy. A jeśli jest uszkodzona, to tylko wymiana. Poza tym nowa część kosztuje około 85 zł, więc nie jest tak źle. Trwałość tej membrany to ponoć około 100 tyś km.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    chodzi mi o część nr 1
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...28&hg=11&fg=50

    jest z przodu silnika od strony pasażera niedaleko pompy powietrza.

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W tym silniku nie ma zaworu recyrkulacji spalin. To jest zawór powietrza dodatkowego. Błąd może być co najwyżej na elektrozawór co nim steruje lub na silnik pompy. Jaki jest dokładnie błąd?

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Błędu nie ma żadnego, elektrozawór jest sprawny natomiast gdy uruchamia się pompa powietrza wydaje mi się że zawór ciężko się otwiera a wręcz otwiera go dopiero tłoczone powietrze z pompy a nie podciśnienie z elektrozaworu. Efektem tego jest jednorazowy spadek obrotów w chwili załączenia się pompy, jeżeli pompa jest odłączona silnik chodzi idealnie bez żadnych spadków obrotów, próbowałem otwożyć zawór zaciągając powietrze przez wężyk od elektrozaworu i niestety mam za słabe płuca nie mówiąc o podciśnieniu z odmy, nie ma szans, więc stawiam na awarię tego zaworu powietrza, tylko nie wiem czy da się go jakoś poczyścić czy tylko wymiana.

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sądzę że da się to ruzruszać ręcznie. Ale to podciśnienie jest silniejsze jak Ci się wydaje. Jak by było słabe nie miał byś hamulców. Ten zaworek szybko się otwierać nie będzie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Da się wyczyścić ten element. Nie da się go co prawda rozebrać, jednak można go wyskrobać z sadzy, delikatnie rozruszać ręcznie, podlać mu odrdzewiacza zarówno od strony membrany jak i grzybka. Gdyby co to powinienem mieć taki zawór, bo u siebie wywaliłem cały EGR.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Czy przerabiał ktoś z Was temat zaślepienia zaworu EGR w V12 ? https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...-spal/vDH38681 to chyba to podwójne ustrojstwo z nr 1 na schemacie...tak sobie myślę czy nie byłoby lepiej dla silnika żeby się tego pozbyć...w jakim zakresie obrotów się on otwiera i cofa spaliny w dolot?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •