Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Kupno E38 Co i jak?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Kupno E38 Co i jak?

    Szydząc i naśmiewając się z E38 w podświadomości czułem, że kiedyś do tego dojdzie i stało się Zamierzam kupić tego niegodnego następce z brzydkim tyłem ( :D ) mojej ukochanej seri E32.
    Powodami które mną kierują to przede wszystkim troska o moje już 22 letnie E32 735iAL którego dobroci i piękna nie chce nadużywać i w efekcie stracić Pozbywać się go na pewno nie zamierzam. Dodatkowo mam chęć spróbowania czegoś świeższego.
    Co mnie zachęca?
    Ładny i spójny jeszcze przód nawiązujący dobrze do E32 z ładnym zderzakiem który nie stanowi połowy auta.
    Podobna linia boczna nadwozia
    Dostępne dobre i szersze wyposażenie
    Ładne wnętrze zegary deska Fotele które pozostają Ergonomiczne i przyjazne nie ma tu potężnej przepaści między poprzednikiem jaka już skolei wyspępuje W E65 nawet między modelem E38.
    Na nie: Tylko 1 przysłaby silnik R6
    Tył który mi się nie podoba.
    Progi jak W E36.
    Teraz tak Silniki, Znany mi dobry endżin z E36 2.8 wydaje mi się przysłaby i niewymiarowy pojemnościowo do tej budy.
    2.5 TDS (...)
    3.0D Ponoć dobry i mało pali jednak go nie chcę
    3.0 i 3.5 V8 jak już kupować V8 to 4.0 jak dla mnie hmm bolączki raczej mi są znane Odmy i luzujące się pompy oleju pozatym chyba jest ok?
    4.0D hmm to coś co mnie interesuje ma ładny dźwięk w pewnym zakresie obrotów zbliżony do benzyny Ale kompletnie nic o nim nie wiem.
    5.0 Dla mnie odpada troche o nim wiem i tyle mi wystarczy miło na niego popatrzeć jak dla mnie ale nie wybrał bym go.
    Nasuwa mi się pytanie napewno ktoś z użytkowników zrobił taki up z E32 na E38 jakie są wasze spostrzeżenia myślę że równie przyjemnie się jeździ
    Jakie silniki są polecane i na co zwracać szczególna ostrożność?
    Jak jest z wytrzymałością Zawieszenia i które miejsca są wrażliwe blacharsko czy E38 ma ocynk? Rozważam silniki V8 i 4 litrowy Diesel
    Czy użytkowanie na dobrym Gozie nie uprzyksza życia?
    W mojej ex. E32 na sekwencji z silnikiem 3.5 byłem zadowolony.
    Interesuje mnie skrzynia steptronik rozumiem że mozna jechać od 1 do ostatniego biegu w pełni kontrolując sekwencję zmiany przełożeń?
    Kontrola trakcji daje się wpełni wyłączyć celem zabawy?
    Nie chciałbym wyjmować modułu ASC żeby udowodnić E38 że potrafie tym zamielić

    Aha zastanawiają mnie dane z wiki pedi mianowicie
    740i[6] V8 4,0 l (3982 cm³), DOHC wtrysk 89,00 mm × 80,00 mm 10,0:1 286 KM (210 kW) przy 5800 obr/min 400 N•m przy 4500 obr/min 6,9 s 250 km/h
    740i V8 4,4 l (4398 cm³), DOHC wtrysk 92,00 mm × 82,70 mm 10,0:1 286 KM (210 kW) przy 5400 obr/min 440 N•m przy 3600 obr/min 7,0 s 250 km/h
    Dlaczego E38 z 4.4 niby tej samej mocy ale większym momentem miała by być wolniejsza od 4.0 Sądze że te dane w prawdziwym świecie nie mają żadnego sensu i pokrycia
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 11-09-2011 o 17:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •