Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ciśnienie paliwa z pompy?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Ciśnienie paliwa z pompy?

    Witam
    Jakie ciśnienie paliwa powinno być w obwodzie paliwa w M60B40 ? Dziś sprawdzałem i u mnie jest 3 bar.
    Sprawdzałem, bo coś mi silnik świrował,aż w końcu nie odpalił i awaryjnie odpalałem na lpg i wszystko ok.
    Po pomiarze, dziwnie się naprawiło-już nawet podczas pomiaru odpalił silnik na PB. Pompę wymieniałem jakieś 4 lata temu VDO Siemens .

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ciśnienie 3 bary jest ok.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Uff, to dobrze, bo już myślałem że będę musiał znów pompę kupować. Na razie poprzestanę na wymianie filtra paliwa i zobaczę co się będzie działo dalej.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    a gdzie mierzyles cisnienie, na listwie? na listwie powinno byc 3bary, a sama pompa podaje o ile pamietam 6bar

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Ciśnienie mierzyłem zaraz za filtrem paliwa. Wpiąłem się w wyjście z filtra i dalej w przewód. Hmm, to teraz już nie wiem czy jest u mnie dobrze czy nie ? Dziś rano odpaliłem bez problemów. Czy ktoś posiada wiarygodne i pewne informację jakie powinno być to ciśnienie ?

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Dobrze się wpiąłeś.
    Pompa sama w sobie powinna dawać minimum 6 bo mam manometry do 8 barów i w niektórych skali mi brakowało.
    Istotne jest to ciśnienie jakie jest na listwie a nie ile daje pompa. Jak jest za niskie to wtedy sprawdza się czy po zaślepieniu przepływu wzrośnie czy nie. Aby silnik zapalił musi być ciśnienie w zależności od samochodu od 0,7 bar ( miałem takie wynalazki ) ale głownie powinno być więcej jak 2,3. Poniżej już długo kręci i ciężko pali.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Ufff, dzięki Seban123, uspokoiłem się, bo już myślałem że czeka mnie wymiana kolejnej pompy. Dziś odebrałem nowy filtr paliwa, więc wymienię go i zobaczę czy efekt sie powtórzy,bo jak na razie od momentu mierzenia jest ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •