Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Prośba o interpretację błędów inpa m52b28tu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle

    Prośba o interpretację błędów inpa m52b28tu

    Witam, niedawno dostałem interfejs, po kilku problemach zainstalowałem inpę, podłączyłem i mam błędy. Jest ich sporo, generalnie mam problem ze skrzynią po rozgrzaniu (olej wymieniony), oraz ciężkim odpalaniem rano i gaśnięciem. Samochód: e38 m52b28tu lpg. Wiem, że sporo tego, ale może uda Wam się rozpracować kilka błędów?

    PDC (dlatego kupiłem interfejs):



    AIRBAG:



    LCM:



    SILNIK:




    Kilka niewiadomych:


    Next:


    Next:



    Ostatni moduł:






    Poniżej jeszcze kilka screenów podczas pracy:














  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    PDC - czujnik środkowy lewy tylny
    AIRBAG - olej temat, częsta informacja w sterowniku.
    LCM - czujnik poziomu oleju najprawdopodobniej do wymiany.
    Silnik:
    electric fan to usterka wentylatora z przodu przed chłodnicami. Wejdź w activate. Tam jest opcja testu wentylatora i zobacz czy się kręci po wysterowaniu.
    Lambda to problem ze składem mieszanki. Po wartościach rzeczywistych widać że niby jest ok ale jak masz gaz to częsty temat.
    lambda probe heating to informacja o problemie z grzaniem sondy lambda na cylindrach 456.
    secondary air pump to problem z zasilaniami układu powietrza dodatkowego - ekologia, można to pominąć
    to samo z elektrozaworem solenoid
    Był błąd na elektrozawór odpowietrzania zbiornika paliwa.
    Większość błędów z powodu rozpinania kostek.
    W klimie informacja o złapaniu błędu przez webasto o niskim poziomie naładowania akumulatora.

    Z ważniejszych tematów to to sprawdzenia wentylator. Pokasuj błędy i zobacz co wróci. Wtedy będzie można coś myśleć dalej. Najprawdopodobniej skasowałeś adaptację dlatego nic nie widać. Podłącz za kilka dni interfejs i zrób skreena przed odpaleniem z wartości analogowych lambda adaptation miltiply i additiv.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Dzięki seban, wentylator od klimy (3 pin) mam do wymiany po sprawdzeniu go przez "fachowców" na krótko, PDC raz trybi raz nie, więc muszę doglądnąć wtyczek. Webasto nie mam... Najbardziej mnie martwi lambda, wolałbym mieć pewność. Mam problemu z odpalaniem rano, czasami już po krótkiej jeździe, generalnie długo kręcę, kuleje na cylindry, śmierdzi paliwem...

    Błędy pokasowane, pojeżdżę kilka dni i odezwę się znowu.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Aż tyle błędów w jednym aucie? Obdzieliłbyś tym aż nadto kilka innych samochodów.
    Jeśli skasowałeś pamięć błędów i pojawi się tylko kilka z nich ponownie, to będzie dobrze i da się jeszcze zapanować nad nimi, ale gdyby znowu wszystkie wyszły to... "cóż, jeśli byłby to koń, to kazał bym go zastrzelić.." (to taki dowcip motoryzacyjny kiedyś był).
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Kilka błędów na krzyż. To nie tragedia. Mam samochody co mają po 90 błędów w różnych sterownikach. To normalne że sobie coś tam łapią. Z reszta na screenach się powtarzają i są błędy dawno skasowane shadow. Pojawiły się w zke błędy na pozycje fotela. Ale mogły z powodu odpięcia kości. Te błędy pojawiają się w większości sztuk jakie podłączałem. Poza wentylatorem nie widać nic ważnego. Ważne są wartości rzeczywiste na temat korekt ale to za jakiś czas można zobaczyć.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Dokładnie, wiele błędów się powtarza, a do tego niektóre wynikają z innych. Z samochodem nic się złego podczas jazdy nie dzieje, zobaczymy za kilka dni, spróbuję postawić DISA do tego czasu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •