Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Jakie swiece polecacie do m62

  1. #11
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez mariusz76a Zobacz posta
    Założyłem ostatnio Denso TT do mojego M30B35 i zauważyłem poprawę w stosunku do NGK w pracy silnika po uruchomieniu na zimno.
    W sensie ciszej, równiej czy jak?

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    29
    BMW
    e38 750
    Skąd
    wpr
    Silniki M30 (BMW E24, wtrysk bez sondy lamda) pracują po odpaleniu na bardzo bogatej mieszance paliwowej co powoduje jego niezbyt równą pracę. Na Denso silnik pracuje po prostu równiej, lepiej zapala i czuć że mieszanka jest lepiej spalana (nie śmierdzi tak z rury wydechowej). Na NGK potrafiło mi nawet od czasu do czasu zalać silnik a na Denso to się jeszcze nie zdarzyło. I jeszcze jedno, na bardzo wysokich obrotach (powyżej 5000) silnik pracuje ciszej.
    Ostatnio edytowane przez mariusz76a ; 07-09-2013 o 09:22

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Każda NOWA świeca robi to samo, chodzi tylko o jej żywotność, jedne wytrzymają 10tys. a inne 100tys.( irydowe, platynowe)
    Już kiedyś pisałem, że najlepiej wymieniać świece wcześniej niż podaje instrukcja.
    Osobiście jeżdżę na NGK -wszystkie moje auta i motocykle, chodż ostatnio sprzedawca zapewniał, że DENSO są żywotniejsze.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    Witam ,ja tez coś mogę powiedzieć na temat świec(2000km.temu wymieniałem),oryginalnie bmw w moim modelu montowało świece NGK R5(i do tego nadruk BMW)stad wiem że były ori.i nikt ich nie ruszał póki mi pokazał sie wyciek z pokrywy zaworów i musiałem wymienic uszczelki pokrywy i oczyw. małe uszczelki pod śróby mocujące-zalecam taki zabieg przeprowadzić przy okazjii wymiany świec i ma się problem z dłubaniem tam z głowy;))Bmw montowało NGK-a ja postanowiłem po konsultacjach na silesia parts (tam cały zertaw kupiłem) i w serwisie zaprzyjaźnionym zmienić na BOSCH SUPER PLUS Platinum-Iridium-Electrode kod świecy +48 ,FGR7DQP+.
    I jak??
    Po wymianie super,silnik inaczej (żwawiej)reaguje .Polecam

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    54
    BMW
    E38 735 99r.
    Skąd
    GDAŃSK
    czy w m62 i m62tu sa takie same swiece? Czy ktos ma u siebie zamontowane swiece brisk? jezeli tak to jak sie sprawuja?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    54
    BMW
    E38 735 99r.
    Skąd
    GDAŃSK
    czy ktos sie orientuje?? :)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    54
    BMW
    E38 735 99r.
    Skąd
    GDAŃSK
    czy do m62tu podejda od m62?

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    e38 4,4 manual
    Skąd
    Poznan
    ja sobie w calkiem dobrej cenie na allegro zakupilem czteroelektrodowe swiece boscha i silnik chodzi swietnie - narazie z 2k km przejechane wiec dosc malo ale cena parunastu zl za sztuke zacheca :) mechanik polecal mi te z M5 ale wtedy 3 kosztowaly tyle co dalem za kompet .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •