Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Brak napięcia na dme, obd i przekażniku abs

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków

    Brak napięcia na dme, obd i przekażniku abs

    witam
    Po zwarciu nie ma napięcia na dme tzn jest ale bardzo niskie 0,64v na przekaźniku od pompy abs jest większe bo coś ponad 7v ale o bardzo małym prądzie. Problem na chwile obecną rozwiązałem w taki sposób ze 'pożyczyłem' prąd z innego miejsca i samochód normalnie zapala itp. Jednak chciał bym to zrobić tak jak być powinno i usunąć usterkę...wie ktoś może co odpowiada za napięcie na owych 'rzeczach'? bezpiecznik jakie udało mi się znaleść sprawdziłem( te pod maską i w bagażniku) z góry dziękuję za każdą podpowiedz

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sprawdź dokładnie duże bezpieczniki bagażniku po prawej stronie. Zobacz dokąd idzie plusowy przewód z akumulatora. On powinien iść do skrzynki z dużymi bezpiecznikami od 80 amper w górę.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Domanus, skontroluj przede wszystkim wspólny przewód masy dla tych obwodów. Może być tak, że odłączył się od masy silnika/auta i napięcie rozkłada się szeregowo na kilka elementów (dla zobrazowania: często w kiepskich autach widać tzw. choinkę w tylnych światłach, które świecą jakby po połowie mocy - właśnie przez brak masy).
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    Duże bezpieczniki w bagażniku sprawdzone i wszystkie są sprawne. Z tą masą to może być dobry trop...jutro to obadam...Fajnie by było gdy to było to

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    problemem nie jest raczej masa...podpinałem sie z masą z innych punktów i nic to nie pomogło. Może gdzieś po drodze są jeszcze jakieś bezpieczniki/przekaźniki które mogą za to odpowiadać? coś być musi;) w których miejscach znajdują się bezpieczniki/przekaźniki? te które znalazłem to...bagażnik(nad akumulatorem...bezpieczniki i 3 przekaźniki) pod maską(skrzynka z bezpiecznikami,sterownikami, przekaźnikami) za schowkiem pasażera( tam znalazłem tylko przekaźniki) Dziękuje
    Ostatnio edytowane przez Domanus ; 10-09-2011 o 09:51

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Wymieniłeś wszystkie znane miejsca bezpieczników i przekaźników.
    W takim razie pozostaje Ci studiowanie schematów elektrycznych poszczególnych obwodów oraz sprawdzanie punkt po punkcie ohmomierzem czy nie masz gdzieś zwarć i przerw.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    posiada może ktoś schemat elektryczny do e38? link który jest w dziale instrukcje/schematy nie działa...

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    mam już dość...brak napięcia na najgrubszym czerwonym kablu który idzie "skądś" do skrzynki z bezpiecznikami, przekaźnikami,sterownikami...i bądź tu mądry;) żeby wyśledzić dokąd on dochodzi i gdzie ginie napięcie musiał bym pewnie rozebrać pół samochodu...jak mnie wena złapie to jeszcze coś pokombinuje. W środę jestem umówiony na wizytę u elektryka(ponoć bardzooo obcykanego w bmw) więc jak nic nie poradzę do środy to w środę mam nadzieje ze dowiem się co było przyczyną i napisze o tym. Jak ktoś ma jakieś pomysły to...będę wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez Domanus ; 10-09-2011 o 14:51

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Bezpieczniki z tyłu!!!Duże!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •