Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Brak napięcia na dme, obd i przekażniku abs

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków

    masz na myśli te bezpieczniki? sprawdziłem ja na samym początku i niestety są sprawne

    http://imageshack.us/photo/my-images...jcie0770j.jpg/
    Ostatnio edytowane przez Domanus ; 10-09-2011 o 16:30

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ale sprawdzałeś że na pewno wychodzi z nich napięcie? Weź żarówkę 5W i przylutuj do niej dwa kabelki. I takim sprzętem sprawdzaj. Woltomierz pokaże wiele, ale nie pokaże wszystkiego w takich przypadkach.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    duże bezpieczniki test żarówkowy przeszły pomyślnie... wydaje mi się ze coś musi jeszcze być gdzieś po drodze(jakieś zabezpieczenie) tylko gdzie i po co? nie mam już pomysłów jak i wiedzy :(

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Rozumiem, że na jednym końcu (z tyłu) kabla napięcie jest a na drugim nie ma?
    Skoro tak, to możesz mieć przetarty lub przerwany kabel. Może ktoś kiedyś coś łączył lub dosztukował...
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    Działa!!!! :D cały dzień siedzenia przy samochodzie ale doszedłem co było nie tak. I UWAGA ogłoszę coś czego nikt tu nie wiedział(lub powiedzieć nie chciał i trzymał informacje dla siebie) są jeszcze dodatkowe 'duże' bezpieczniki(przynajmniej w 750i)...a znajdują się w bardzo ciekawym miejscu... w nogach pasażera...trzeba mocno podwinąć to co leży na podłodze, praktycznie do mocowania fotela do podłogi...wyciągnąć grubą twardą gąbkę...i znajduje się tam dodatkowa skrzyneczka z 'dużymi' bezpiecznikami. W moim przypadku oczywiście znalazłem tam uszkodzony bezpiecznik i hula :D . Bardzo dziękuje za zainteresowanie szczególnie tobie brunoz...
    Ostatnio edytowane przez Domanus ; 10-09-2011 o 22:03

  6. #16
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    A ja myślałem że w e38 tego tam nie ma. Ostatnio w e39 wymieniałem tą skrzynkę bo zgniła po powodzi. Dziwna sprawa bo w dokumentacji nie było mowy o tej skrzynce do zasilania silnika.
    http://www.bmw-planet.com/diagrams/r...s/G_226290.png
    Jest natomiast jak się szuka świateł.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 11-09-2011 o 09:18

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    a jednak jest...zasilanie elektroniki silnika, pompy abs i kto wie czego jeszcze;) może kiedyś się dowiem...;)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ożesz... to odkryłeś jakąś ciekawostkę. Ciekawe czy w 740i też tam jest. Bo jest to głupie miejsce do montowania bezpieczników. Jakby mało było, że są już i z przodu i z tyłu. No, ale gratuluję wytrwałości - ja pewnie też pruł bym pół auta, aż znalazł przyczynę.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #19
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W 4.4 też powinny być. Tam są między innymi do lcm dwie sztuki koło 80A. Jak jeden się spali to niezłe cyrki się robią. Szybko mrugają kierunki, razem z jednym mijania, brak jest podświetlania deski po włączeniu pozycji, po włączeniu kierunku podświetlanie miga razem z kierunkami, brak jednego mijania, razem z kierunkami mruga jedno podświetlenie tablicy i przeciwmgielne. Na liczniku wywala błędy spalonych żarówek ale w momencie zapalenia kierunku. Cyrki niezłe.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ooo choroba.. A ja naiwnie zakładałem, że wszystkie od LCM są z przodu pod maską.
    Zakuję na pamięć ten temat, żeby w razie 'W' udać się w to miejsce bez zbędnego szukania po całym aucie.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •