Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: 5HP30 - co to za błąd i jak go naprawić?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    rozumie, ja też mam miejsce na LOCK-UP'a, lecz go tam nie ma.. z rezystorem można pomyśleć powinien być "10w12ohm"
    Biały

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro Zobacz posta
    12ohm
    Cewka elektromagnesu jak mierzyłem ma rezystancję ok. 6,5ohm.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    masz racje. wkradł mi sie błąd miało być
    10w6ohm

    Pozdro
    Biały

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    brunoz
    Przyjacielu rezystor taki jak podałem 10w6Ohm działa, błedu nie wywala ;) Pozdrawiam
    Biały

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Odgrzeję temat - miło jak samochód komunikuje się ze swoim kierowcą, ale czasem jednak to denerwuje, No i w końcu zdenerwowało. Ostatnio, przez ciekawość (a właściwie to robiąc porządki w bagażniku) natknąłem się znowu na walający się siłownik :-) i zmierzyłem jego rezystancję (a ponieważ cewka jest w tym przypadku zasilana napięciem stałym, to właśnie rezystancja a nie impedancja ma tu znaczenie). Wyszło mi 20 Ohm. Przy założeniu że podczas pracy silnika na cewkę będzie podawane 13V, moc strat wyszła 8,45W. A w przypadku jak podawaliście 6 Ohm powinno być 28W.

    Chyba, że siłownik pracuje tylko jak jest wciśnięty stop? Choć stojąc minutę na światłach i tak przepływa przezeń sporo prądu..
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    22
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Żary
    Zrobię lekki odkop :) Czyli dla oszukania EGS'a trzeba wlutować rezystor pomiędzy pin 2 EGS'u a masę tak?

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Pinu nie pamiętam.
    Przewody są też w jednej z kostek(półprzezroczysta) w skrzynce ze sterownikami
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    22
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Żary
    Nie mam połączenia z półprzeźroczystą kostką. Pamiętasz może które są to kolory przewodów na wtyczce? Nie chcę jej rozbierać, bo może się to źle skończyć. A, no i mój samochód to e39 540i, ale z tym samym sterownikiem AGS922.

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli do sterownika skrzyni masz jedną wtyczkę(w 97 była zmiana) to wg WDS pin 2 przewód czarno-fioletowy i pin 53 przewód fioletowy

    Oba przewody idą do półprzezroczystej wtyczki w skrzynce ze sterownikami(ta blisko błotnika), piny 6 i 7 w tej kostce
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    22
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Żary
    Udało się :) 53 u mnie był brązowo-fioletowy a przewody szły do kostki obok tej półprzezroczystej(widocznie w e39 jest trochę inaczej). Wstawiłem najpierw 8ohm 10W, ale strasznie się grzał to dorzuciłem w szereg drugi 8ohm 10W i jest ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •