Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Sondy lambda Bosch, uniwersalne za 85 zł?

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli obie sondy są typu LSH25 to będą działać poprawnie.

    W M62TU aplikowałem sondy z silnika 6cyl(także LSH25 jak ta z V8) i wszystko pracowało poprawnie
    Każda sonda ma swoją charakterystykę pracy. Zakładając taką o innej niż oryginał to silnik na 99% zeświruje


    Na jednym ze szkoleń dowiedziałem się, że takie połączenie:
    to chyba nawet średnio-zaawansowany elektryk samochodowy sobie poradzi z przylutowaniem tych czterech kabelków i zaizolowanie ich rurką termokurczliwą..
    nie jest zalecane, ponieważ przewodem sygnałowym(w sondzie 1V najczęściej koloru czarnego) doprowadzany jest także tlen do celów porównawczych. Zataśmowanie tego ponoć skraca żywotność sondy. Gość z Boscha zalecał użycie specjalnych złączek od nich do tego celu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Gość z Boscha zalecał użycie specjalnych złączek od nich do tego celu.
    To fakt. Doczytałem potem jeszcze, że w zestawie są rurki i takie plastikowe coś żeby upchnąć te wszystkie złącza.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Tuczi, cenię sobie Twoje rady. Tutaj sprawdzałem bardzo starannie czym to się różni od siebie. Zdecydowana większość ludzi jest zadowolona z zakupu sondy Bosch uniwersalnej do swoich BMW. Negatywne opinie pojawiają się z taką samą częstotliwością jak w przypadku sond za 30 lub 600 zł.

    Joe - niebawem będziemy mieć możliwość sprawdzenia, czy miałem rację, czy też nie. Właśnie zamówiłem dwie sondy po 155. Będą zapewne w poniedziałek. A w środę będę je montował. Jak nie zamienię się w pędzącą ognistą kulę, to opiszę wieczorkiem moje doświadczenia :-)
    Nie kłóć się... bo się zdziwisz. Oryginał Boscha i nie kombinuj. Ja to już przerabiałem, nie w e38, ale w innym bmw - nie kombinuj z innymi. Lepiej kup używkę, ale w oryginale. Nie kombinuj :)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No i przyszły mi dzisiaj sondy. Pudełko kartonowe a na nim napis numeru sondy 0 258 986 505.
    W środku wszystko zapakowane w woreczki:
    - w woreczku z bąbelkami fabrycznie nowa sonda BOSCH 0 258 986 505 z czterema niezakończonymi kablami, część aktywna zabezpieczona plastikowym kapslem
    - w małym woreczku 'katiusza' oraz rurki do połączenia z oryginalnym kablem ze starej sondy
    - podbita gwarancja na 12 miesięcy

    I takie równiutkie dwie sztuki :-D
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    no to czekamy na efekty ;) po to jest wlasnie forum, aby jedna osoba przetestowala to, druga tamto, jedna bedzie w plecy te powiedzmy 200-300 zl, ale da informacje innym i oni juz nie beda w plecy ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam
    Ja mam dostęp do Boscha dedykowanego do M60B40 po 227 zł szt. Zdecydowałem się na dedykowaną, bo uniwersalna to koszt 175zł, jak dla mnie różnica niewielka. Wiem jak znajomy się męczył z lutowaniem uniwersalnej, bo te kabelki po prostu nie chcą się lutować, nawet kalafonia nie pomaga.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    tak kabelki są nie do zlutowania na zlutowałem na siłe z dobrą pastą ale najlepiej to zrobić na złączki...
    Bruno bedzie dobrze .. :)

  8. #18
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Co się nie da. Ja do lutowania nie lutujących się tematów wykorzystuję "elektrolit do czyszczenia" firmy wurth saBesto Art. nr 0987 144.
    U poprzedniego pracodawcy miałem amoniak w granulkach. On też się świetnie sprawował. W ciężarówkach bez takich specyfików nic nie polutujesz.
    Obydwa specyfiki pomagają zlutować nawet i przewody od sond. Z resztą jak było napisane wyżej producenci sond nie zalecają lutowania tych przewodów ze względu na tamowanie przepływu tlenu do sondy.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Panowie, kwestia lutowania: można lutować, ale poprzez lutowanie twarde, tj. powyżej 400 stopni oraz innym spoiwem (coś ala spawanie).
    Ja (właściwie to mój mechanik) natomiast skorzystałem z gotowych złączek w zestawie.

    Pomijam fakt, że jednej starej sondy nie szło odkręcić. Trzeba było rzeźbić w rurze wydechu i wspawywać nowy gwint (odpowiednio spreparowana i dospawana nakrętka). Efekt spawania bardzo ładny. Gdybym nie wiedział i nie widział nowej nakrętki, powiedziałbym, że jest tak jak w oryginale.

    A samo działanie sond? Rewelacja. Auto od razu inaczej pracuje. Nie trzęsie się. Ma kopa, którego nigdy przedtem nie miało. Mimo, że nie mam w ogóle podłączonego przepływomierza (uszkodzony i wskazuje 0 niezależnie od warunków). Zatem mogę potwierdzić, że operacja się udała i tym samym rozwiewam wszelkie wątpliwości niedowiarkom, że to jest możliwe.


    Gdybym kupił dwie dedykowane sondy, to kosztowałoby mnie to więcej o 150 zł, ale trwało tyle co wykręcenie starych sond i wkręcenie nowych.
    Natomiast tutaj trwało to dłużej o 8 kabelków, czyli jakieś 15 minut więcej. Nie liczę czasu, który upłynął na odłączaniu aku do spawania i samego spawania (to jest niezależne od wybranej opcji sond).


    Przy okazji dowiedziałem się, że nie mam katalizatorów a ładnie wspawane strumiennice :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Brunoz (i inni)

    ja też kupiłem te sondy, też je wymieniałem ale ja doczytałem gdzieś info, że nie można lutować końcówek (co też chciałem robić) bo to może uszkodzić sondę, po to własnie w zestawie są te "katiusze", chodzi o nielutowane połączenie wtyczki. Nie jestem pewien czy nawet w instrukcji nie ma wkazówek, żeby nie lutować (już wyrzuciłem).

    Tak czy inaczej potwierdzam - auto na tych uniwersalnych boshach z allegro (notabene MADE IN USA!) pracuje bardzo dobrze.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •