Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: brak mocy w m62tu b44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Coyot009
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    112
    BMW
    e32 m30b35 e30 cabrio M20B25
    Skąd
    Morąg

    brak mocy w m62tu b44

    Witam , panowie i panie mam straszny problem z moją e38 , straciła moc auto jezdzi do 3 tysiecy obrotów , powyzej tego zakresu mulista strasznie ja by jej połowe cylindrów zabrało , w kompie błedy z wypadania cylindrów raz np. 2,4 raz 5,3 cylinder . Co moze być przyczyną, dodam ze załozyłem juz nowe swiece ( na starych było to samo) , pod kompem sprawdzałem vanosy ( jak sie zachowuja , reakcja prawidłowa ) prosił bym o szybką pomoc

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    sprawdz czujnik wałka rozrządu bądź wału korbowego, może pada, spróbuj podmienić na inny, sprawdzałeś przepływkę w INPIE?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Wszystkie świece były czyste?
    Podobne problemy miałem jak zatkaly mi sie katalozatory. Najszybsze sprawdzenie to zsuniecie ukl wydechowego z 10cm na szpilkach pod skrzynią i przejechanie sie wtedy.

  4. #4
    U mnie sprawę załatwiła wymiana przepływki, która nie generowała błędu. Jak założyłem nową to jak ręką odjął (pisałem o tym w jednym temacie). Sposób ze zrzucenie wydechu u mnie nie przyniósł rezultatu.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Ewentualnie odlacz przyplywke. Na odlaczonej przeplywce auto zapindala równie dobrze jak na sprawnej podlaczonej.

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Ewentualnie odlacz przyplywke. Na odlaczonej przeplywce auto zapindala równie dobrze jak na sprawnej podlaczonej.
    No nie do końca. Raz zapindala, raz dziczeje kompletnie. Też odpinałem i nie dało się tak jeździć w moim przypadku oczywiście.
    Oczywiście po odpięciu przepływki auto pali więcej niż powinno.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    miałem podobnie tylko, że raz mulił a raz nie. wymiana czujnika położenia wałka oraz dwóch sond oraz uszczelki pomogło. strzeliła uszczelka i olej zalewał cewke, która odłączała jeden cylinder

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    36
    BMW
    e38 730D 2001
    Skąd
    Olkusz
    Nie jestem fachowcem benzyny ale w moim 3.0 d była to wina pompy progowej do 3 tys. podawała 2,3 bara powyzej 3 tys. spadalo na 1,2 bara. a powinna caly czas podawac 5 bar-ów . pompe wymienilem i smiga.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •