Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sprzęgło rechotanie!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków

    Exclamation Sprzęgło rechotanie!

    Panowie od jakiegoś czasu zauważyłem rechotanie na luzie, np jak dojeżdżam do świateł i silnik spada z obrotów... rechotanie ustępuję jak wcisnę pedał sprzęgła, dzieje się tak raz za czas nie zawsze..., na luzie też potrafi przestać rechotać samo, albo po przegazowaniu, dodam że na pedale sprzęgła przy wciskaniu czuć jakby coś "haczyło" też nie zawsze... szczególnie na zimnym! dodam jeszcze że jakieś 2-3 miesiące temu mechanik wymieniał mi sprzęgło (komplet-bez dwumasy). jakies podpowiedzi?
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    a wymienil lozysko oporowe? moze zle skrecil do dwumasy i cos sie odkrecilo?
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    nie wiem co zrobili ale cos napewno jest nie tak skoro rechocze... :(
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    lozysko oporowe - tez wymienilem w e32 cale sprzeglo(na jednomase wiec nie mogla sobie dwumasa stukac) i mechanikl nie wymienil lozyska(yy kowal tzn nie mechanik) wymiana lozyska pomogla:) pozdro!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko Zobacz posta
    Panowie od jakiegoś czasu zauważyłem rechotanie na luzie, np jak dojeżdżam do świateł i silnik spada z obrotów... rechotanie ustępuję jak wcisnę pedał sprzęgła, dzieje się tak raz za czas nie zawsze..., na luzie też potrafi przestać rechotać samo, albo po przegazowaniu, dodam że na pedale sprzęgła przy wciskaniu czuć jakby coś "haczyło" też nie zawsze... szczególnie na zimnym! dodam jeszcze że jakieś 2-3 miesiące temu mechanik wymieniał mi sprzęgło (komplet-bez dwumasy). jakies podpowiedzi?
    Podpowiem Ci tylko, że w M52B28 w manualu... 3x wymieniałem sprzęgło - a konkretniej łożysko... NOWE, oryginalne, na gwarancji - dupa blada. Sachs zszedł na psy... 3-5 miesięcy i historia na nowo. Będąc dociekliwym... w końcu dowiedziałem się, że sachs przeniósł produkcję do chin i od tamtego czasu leży i kwiczy. Jedno takie nawet mam gdzieś w garażu na pamiątkę... grzechocze tak, że umarłego z grobu podnosi. Objawy dokładnie takie jak piszesz - na luzie "terkotanie" takie, że pomagało tylko 'volume' w radiu.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    Podpowiem Ci tylko, że w M52B28 w manualu... 3x wymieniałem sprzęgło - a konkretniej łożysko... NOWE, oryginalne, na gwarancji - dupa blada. Sachs zszedł na psy... 3-5 miesięcy i historia na nowo. Będąc dociekliwym... w końcu dowiedziałem się, że sachs przeniósł produkcję do chin i od tamtego czasu leży i kwiczy. Jedno takie nawet mam gdzieś w garażu na pamiątkę... grzechocze tak, że umarłego z grobu podnosi. Objawy dokładnie takie jak piszesz - na luzie "terkotanie" takie, że pomagało tylko 'volume' w radiu.
    wszystko by sie zgadzało tylko że mechanik mi założył sprzęgło LUK... ale pewnie oni też już nie robią tego jak się należy!
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Luk zaczął produkować w chinach przed sachsem.... ;) Sprawdź, czy łożysko do luka (bo albo do luka albo do sachsa - już nie pamiętam) nie pasuje przypadkiem z oryginału... dopiero to rozwiązuje problem.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Prziecieć LUK robi sprzęgła dla BMW więc powinno być dobre.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •