Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Skrzynia automatyczne - DUŻY, dziwny problem!!!

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Żadnego uslizgu na skrzyni nie ma.
    Boje sie, ze stanie sie to co w 50% po wymianie - czyli kaplica!
    Często po zmianie oleju, wymianie filtra, wyczyszczeniu magnesów, świeży olej wywala potem całe śmieci z zakamarków i skrzynia staje dęba.. :/
    Tak jak gilmor napisal to sa gusla i staropolskie wierzenia. Wymieniaj olej jak najszybciej. Stary olej nie ma juz takiej lepkosci jak nowy stad pojawiaja sie problemy po takim przebiegu. Wszystkie plyny traca swoje wlasciwosci po ilus tam latach eksploatacji. A ludzia padaja skrzynie po wymianie bo stosuja najtansze filtry i zle oleje, nie spelniajace wymagiania Esso.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Tez jestem zwolennikiem wymiany wszelakich płynów "longlife" itp ponieważ wiem, ze wszystko traci swoją lepkosc itp.. Lecz obawiam sie tego, ze jeśli nigdy nie był olej wymieniany (nie stosowanie sie co do wymiany co 60tys/km) to w 50% te Skrzynie padają...

    Teraz zastanawiam sie nad tym olejem - czy lać olej zalecany przez ASO, czy ten w/w przez Kolege matraks do skrzyn powyżej 10tys/km?

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja wymienilem na Castrol Transmax Z . I powiem tobie ze rewelacja .

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja wymienilem na valvoline max life atf i jestem bardzo zadowoloty a ze skrzynia padnie?? panowie, to jest tak, skrzynia niedomaga, decydujemy sie na wymiane oleju, skrzynia pada i kazdy twierdzi ze to od wymiany, ja tez sie balem, ale zmienilem i skrzynia chodzi duzo lepiej, a ze cos tam wyplucze???? dlaczego nowy olej ma wyplukac a stary nie???

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    U mnie nie działo się nic ze skrzynią ale wymieniłem olej jakieś 50 kkm temu mimo, że wszyscy odradzali wymianę . Nic się na pewno nie pogorszyło. Skrzynia śmiga do dziś bez zarzutu. Za 5 kkm zrobię kolejną wymianę. Uważam że nie ma co wierzyć w opinie że się nie wymienia oleju. Poza tym gdzieś czytałem, że ZF zaleca wymianę co 60 kkm.
    Pozdrawiam

    fm

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Tak, ZF zaleca wymianie oleju i filtra w swoich skrzyniach co 60tys. km. Nawet po 200tys. km nie ma prawa sie cos stac. Jak po wymianie padnie skrzynia to i bez wymiany tez by padla. Grabol nie masz juz nic do stracenia... Twoja ASB i tak juz nie dziala prawidlowo wiec wymieniaj szybko. Ja wymienilem na Valvoline MaxLife bo spelnia normy a przy tym jest tutaj w USA 8x tanszy niz ESSO! Za 6 litrow oleju zaplacilem $24 plus $70 filtr Filtran/IBS. Przejechalem na razie 5tys. km od wymianiy, w tym prawie 4tys. km jazdy autostrada z predkoscia powyzej 130km/h. ASB nic sie nie grzala, biegi przelacza lepiej jak przed wymiana. Zamawiaj filtr, olej i wymieniaj. Napisz tylko jak wrazenia po wymianie.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar rj_
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    30
    BMW
    e38 740
    Skąd
    pomorze
    grabol,wykasuj adaptacje skrzyni i sprawdź na trasie,jak nie pomoże to wymień wtedy olej i ponownie wykasuj adaptacje

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Adaptację skasowalem i nic nie pomogło.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Adaptację skasowalem i nic nie pomogło.
    ja wymieniłem olej po kupnie auta...

    i byłem w tych 50%, którym to skrzynia kaput... a raczej sterowanie ;p

    1000 pln ponowna wymiana oleju i sterowania ;p

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    tez zastanawiam sie nad wymiana oleju w skrzyni chociaz narazie nie mam zadnych zarzutow co do jej pracy ale wiem ze zawsze moze byc lepiej:D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •