Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Oświetlenie klimatyczne tyłu w kolorze bursztyn :)

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Red face Oświetlenie klimatyczne tyłu w kolorze bursztyn :)

    Hej! W końcu znalazłem chwilkę na 7er'a. Już przechodze do rzeczy. Moja bumcia ma z tyłu takie oto wypasione podświetlenie:

    Drugi guziczek służy fdo włączania mikro-podświetlenia klimatycznego. Niestety nie dośc że pasażerowie musiliby sobie to specjalnie włączać co jest bez sensu to jeszcze świeci na blado-żółty kolor co kompletnie do niczego nie pasuje.

    Mój pomysł to żeby włączało się tak samo jak podświetlenie przedniego kokpitu (od '96) i świeciło na kolor bursztynowy.

    Zakupiłem już odpowiednie diody, drogie nie wiedzieć czemu po 1,3 sztuka, dam jest x4 do każdej z lampek żeby wyszło 12V za zestaw i ew. odpowiednio przyciemnię żeby kolor był maksymalnie zbliżony do ori.

    Pytanie w tym miejscu to jak ściągać te lampeczki??

    I drugie: Jak zrobić żeby zapalały się automatycznie nie ciągnąc kabli bezpośrednio z podświetlenia z kokpitu z przodu??

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Mam też takie oświetlenie z tyłu i mam kolor taki jak podświetlenie licznika. Druga sprawa po co kombinować ,wystarczy to podświetlenie załączyć i niech świeci , jak zamkniesz auto to w momencie "uśpienia" auta to oświetlenie zgaśnie :) przynajmniej jest tak u mnie bo sprawdzałem :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No ale później się nie zapali..., który masz rok auta??

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    E38 mam 96 rok :) może można to zaprogramować ,ale prawie jestem pewny ,że sie potem zapali :)

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na pewno się zapali.


    Inna opcja to zrobić tak jak szajboos ma. Podłączyć to pod oświetlenie wnętrza lub postoje(tak jest u szajby). Druga opcja spowoduje to, że nie mamy wpływu na jasność świecenia.


    Wystarczy tak na prawdę jedna dioda i kilka przewodów, żeby podłączyć to dodatkowo ;)


    U szajboosa jest to podłączone tak, że po włączeniu postojówek zapalają się te diody, ale da się sterować lampką też niezależnie. Naciskając przycisk diody będą świecić nadal po zgaszeniu postojowych.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Jedna dioda to chyba nie bo to 3V a nie 12...? Czyli podpina się kabelki pod te diody kokpitu i tyle? Jakie tam jest napięcie?

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Diody najlepiej nie łączyć szeregowo tylko do każdej z osobna dobrać odpowiedni rezystor.

    W lampce jest jeden pin w gnieździe nie wykorzystany. Dosztukowaliśmy takowy pin w gnieździe i wtyku, a później podłączyliśmy pod tylną postojówkę. Chodziło o to, żeby regulacja podświetlenia wnętrza nie miała wpływu te lampki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Hej! W końcu znalazłem chwilkę na 7er'a. Już przechodze do rzeczy. Moja bumcia ma z tyłu takie oto wypasione podświetlenie:

    Drugi guziczek służy fdo włączania mikro-podświetlenia klimatycznego. Niestety nie dośc że pasażerowie musiliby sobie to specjalnie włączać co jest bez sensu to jeszcze świeci na blado-żółty kolor co kompletnie do niczego nie pasuje.

    Mój pomysł to żeby włączało się tak samo jak podświetlenie przedniego kokpitu (od '96) i świeciło na kolor bursztynowy.

    Zakupiłem już odpowiednie diody, drogie nie wiedzieć czemu po 1,3 sztuka, dam jest x4 do każdej z lampek żeby wyszło 12V za zestaw i ew. odpowiednio przyciemnię żeby kolor był maksymalnie zbliżony do ori.

    Pytanie w tym miejscu to jak ściągać te lampeczki??

    I drugie: Jak zrobić żeby zapalały się automatycznie nie ciągnąc kabli bezpośrednio z podświetlenia z kokpitu z przodu??
    u mnie jak robilem wtyczke i kawalek instalacji to omylkowo pomylilem sie w kablach i jak nacisniesz wlaczenie podswietlenia dolnego w lampce guzikiem i nie wylaczysz go to bedzie caly czas na pradzie z oswietlenia glownego calego wnetrza, jak porobie fotki i schemat to wtrzuce, i teraz jak jest zapalone oswietlenie calego auto to to dolne na lampce tez sie zapala a jak zamkne auto z centralnego to gasnie [w ori gasnie p o15 min.]

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Nie polecam diód bo świecą punktowo ja mam żarówki 1,2 w pomarańczowe taki kolor jak kierunki i jest super co do podłączenia to gasną same jak samochodzik "usypia" i zapalają się po otwarciu tak mam w 99r po lifcie

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Moze lepiej nie ruszac, moze ta barwa zostala jakos naukowo w Monachium dobrana i dobrze dziala na laski na tylnym siedzeniu? nigdy nie wiadomo czy diody beda lepsze, dioda nie swieci tak naturalnie i miekko, nie wprowadza tak romantycznego nastroju na tylnym siedzeniu.....ja bym sie jeszcze zastanowil na Twoim miejscu Michal750....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •