Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zablokowana stacyjka + uszkodzenie alternatora

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar arekxyz
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    34
    BMW
    bmw e38 728
    Skąd
    Warszawa/Nadarzyn

    Zablokowana stacyjka + uszkodzenie alternatora

    Witam.Byc może ten temat już był więc z góry przepraszam...
    O co mi chodzi,rano próbując odpalic auto zablokowała mi się stacyjka.Zatrzymała się w pozycji zapłonu i koniec ,ani w jedną ani w drugą...
    kluczyk wychodził i wchodził bez problemu.Kolega z pracy odpalił mi ją "na krótko" z rozrusznika no to hop do auta i do warsztatu.Dodam że w czasie tej podróży wszystko działało znakomicie i bezproblemowo(oprócz stacyjki jasna sprawa).
    Auto zostało, kupiłem na Allegro identyczną stacyjkę i na drugi dzień zostałem wezwany po auto.Zadowolony ujechałem .....10 metrów.auto zgasło,paliły się awarie chyba wszystkich rzeczy:Abs,trakcja,pdc,poduszki itd.
    Pan mechanik wezwał mnie po godzinie oznajmiając mi że jest spalony alternator....
    Ja do niego że wszystko było cacy ,prąd był a teraz niema???a on na to że nie jego wina i trzeba robic i już.
    Moje pytanie?Czy ja aby nie jestem robiony w chu...a???
    I jeszcze jedno:czy pan mechanik poprzez złe podłączenie stacyjki mógł mi ten alternator popsuc?Jestem laikiem w tych sprawach trochę więc proszę o pomoc.
    Proszę o poradę
    Ostatnio edytowane przez arekxyz ; 06-09-2011 o 15:33

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wymiana stacyjki nic nie ma do alternatora. Z samochodami tak jest że psuja się w różnych momentach. Już nie raz miałem że w warsztacie na moich oczach psuł się samochód klienta. To jest ciężki temat a dokładnie wyrozumiałość klienta. Jeden jest w stanie to zrozumieć a drugi nie. Nie jesteś w stanie stwierdzić czy jadąc do warsztatu było wszystko ok bo nie mierzyłeś ładowania. Akumulator tak szybko nie pada zwłaszcza w E38. Jak by się alternator spalił to da się przejechać bez ładowania spokojnie 50 km. Wcale nie musi się świecić kontrolka ładowania przy usterce alternatora. Kup drugi alternator używany. Taniej wyjdzie i sam wymień. Nie ma tam żadnej filozofii. 150 zł i po zbiegu. Naprawa często jest nie opłacalna.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    można spalić alternator przez odwrotne podłączenie akumulatora, tylko czy aku był wyjmowany?? sprawdź czy słupki na akumulatorze nie są powypalane. A drugi przypadek jak kolega seban123 opisuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •