Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Tarcze,klocki hamulcowe.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja

    Tarcze,klocki hamulcowe.

    Zbliżam się do wymiany hamulców,mam zamiar kupić wiercone Zimmermann-y,do nich klocki Ferodo jakieś bardziej sportowe,moje pytanie brzmi,czy ktoś ma taki zestaw i może się podzielić wiedzą na ten temat.
    Widziałem chyba wszystkie wątki na temat hamulców ale nie znalazłem bardziej konkretnych informacji,więc może napiszcie na jakich zestawach (klocki,tarcze) jeździcie i jakie wrażenia z jazdy typu polecam,nie polecam i dlaczego.
    Jeśli ktoś posiada bardziej fachową wiedzę na ten temat tym bardziej zachęcam do wypowiedzi,może powstanie jakiś fajny poradnik dla mniej zorientowanych np. miedzy wieloma innymi dla mnie.Można by też było polecić dobrych,sprawdzonych,niedrogich sprzedawców.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez siwymetal ; 05-09-2011 o 14:18

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    Temat hmaulców to mój konik, mimo ze nie mam e38 w swoim Eclipse przeżywałem już różne fazy.
    Aktualnie mam zestaw od EV0 8:


    Byłem strasznie zadowolony z zestawu EBC, nawet przy mocnej sportowej jeździe klocki nie puszczały. Tarcze wymagały długiego docierania ale po dotracu są nie do ruszenia. Nie wiem czy do e38 jesteś w stanie znelźć coś z EBC (albo HAWK), jeśli tak to bierz w ciemno.

    Aktualnie mam klocki TRW - są miekkie, dlatego tarcza nie podda się tak szybko, ale strasznie pylą i przy mocnym hamowaniu niestety puszczają.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Mam E65 ale wielkich różnic pewnie nie ma,a twoja wypowiedź daje pewien punkt zaczepienia lecę szukać.Dodam jeszcze,że lubię sobie pozwolić i często się to kończy dość gwałtownym hamowaniem i potrzebuję wydajnego i wytrzymałego zestawu.
    Ostatnio edytowane przez siwymetal ; 05-09-2011 o 17:00

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Witam!
    Ja od wielu lat używam Zimmermanów - zarówno tarcz jak i klocków (pod nazwą Saxid).
    Naprawdę polecam - bez zarzutów.
    Jeżdżę dość przeciętnie - choć czasem lubię przyhamować, a moje prędkości przelotowe to 1, 20 - 1,50 zł.

    Nigdy się tarcza jeszcze nie wygięła a klocki nie pękły.

    Miałem do czynienia z Juridami (klocki za twarde), ATE.
    Zimmerman naprawdę jest na 5+. Pozdrawiam.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Czytałem wiele dobrego o Zimmermann-ach ale nie wykluczam też innych firm typu Brembo,EBC,Ferodo,a najważniejsze są opinie zadowolonych lub nie użytkowników,którzy dobrze wiedzą o czym piszą.
    Ja na przykła mam bardzo dobre doświadczenia z klockami Ferodo gdy wymieniłem w moim SAAB-ie 95 2.3 turbo zużyte na nowe Ferodo z tarczami Brembo (z nacieciami i otworami),muszę powiedzieć,że jakość hamowania znaaaacznie się poprawiła w sensie skuteczności i jakby to powiedzieć płynności hamowania.
    Tak,że dzieki Panowie za bardzo konkretne podejście do sprawy i czekam na dalsze wypowiedzi,gdyż pewnie nie tylko ja potrzebuję takich porad.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •