Pokaż wyniki od 1 do 10 z 112

Wątek: Alternatywa dla przepływomierza (MAF) do 740i M60B40/M62B44 oraz M62TUB44

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Mam nadzieję, że uwzględniłeś fakt, że przepływomierze są kalibrowane do pracy w danej obudowie i z odpowiednim sterownikiem silnika?
    Z tego co ja wiem o sterowaniu silników, to odczyty z przepływki są niezmienne, a sterownik już wie, jakim silnikiem steruje i jaka jest obudowa przepływki i sobie wszystko ładnie poprzelicza, więc nie ma żadnej kalibracji.

    Zresztą, takie kalibrowanie pod każdą wersję osobno by się nie opłacało, a ponadto byłyby braki w zaopatrzeniu, bo skalibrowane pod jeden model (np. BMW) leżałyby na półce, a dla innych modeli (np. VW i Skody) by schodziły. A BOSCH przecież chce sprzedać towar, a nie trzymać na półkach. Gdzie sens i logika? ;)

    Wszystko jest zaszyte w sterowniku - dzięki temu masz mało rodzajów przepływek (jako element aktywny) a każdy ECU ma mapy parametrów, korekcje i inne rzeczy konkretnie pod "swój" silnik (w tym przecież dolot), co zresztą widać jak na dłoni po produktach BOSCHa -- części o tym samym numerze producenta są stosowane w wielu silnikach różnych firm, różniących się wszystkim.

    --

    EDIT: a jak (lub: jeśli) się producenci zmierzą z falą stosowania zamienników, to w przepływkach zaczną stosować blokady (jak simlock ;) ) żeby sobie do Beemy ktoś przepływki ze Skody nie wpasował, bo przecież trza uczciwie przepłacać za logo ;) :D
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 05-09-2011 o 18:15
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •