Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 112

Wątek: Alternatywa dla przepływomierza (MAF) do 740i M60B40/M62B44 oraz M62TUB44

  1. #101
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Podpowie ktos czy przeplywka identycznie wygladajaca z m62tub44 bedzie pasowala do m62tub35? Chcialbym do swojego 3.5 przelozyc sam czujnik bo padl a moge miec od Range Rovera za smieszne pieniadze dla tego samego silnika tylko pojemnosci 4.4

  2. #102
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Jeśli wtyczka ta sama to bierz

  3. #103
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Kurde wczoraj podlaczylem kolegi przeplywke od 4.4TU i auto na niej gasnie. O co chodzi czyzbym musial miec przeplywke tylko od 3.5TU?

  4. #104
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    4,4 i 3,5 to są dwie różne przepływki kup nową do 3,5 i nie kombinuj koszt nie jest zabójczy koło 400-500zł

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Jednak u mnie przeplywka dziala. Winowajca byly kiepskie swiece Brisk.

  6. #106
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Brisk w v8?

  7. #107
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Niestety ktos mi zle polecil...wczesniej mialem Denso IK20 i bylo idealnie a teraz dalem sie namowic na Brisk...zmieniam spowrotem na Denso

  8. #108
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    8
    BMW
    E38 M62B44 Individual - Naleśnik
    Skąd
    Wrocław
    Temat dość stary, ale sporo cennych informacji można tutaj pozyskać. Ja chciałbym jeszcze dopytać odnośnie przepływki do M62B44 (auto z 10.1997 czyli bez TU).
    Long story short, auto pojechało na prace blacharskie niestety z braku dobrych części blacharskich poszła prośba o znalezienie miejsca wycieku płynu chłodniczego z tyłu silnika. Okazało się że uszczelka "wanny" przy mocnym nagrzaniu puszczała delikatnie. Wyciek zlokalizowany (nie obeszło się bez ściągania skrzyni), poskładane i auto nie odpala. Ok stało długo (jakieś 3-4 miesiące), coś mogło gdzieś zaśniedzieć itd. Czujnik wałka wymieniony. Poszło do elektryka rzeczywiście było że coś gdzieś zaśniedziało, auto odpala.
    Odpala ale zaraz gaśnie, po odpaleniu wchodzi na obroty spada żeby wyrównać i umiera. I teraz odłączamy przepływkę i odpala, chodzi całkiem równo czyli pewnie tryb awaryjny.
    Na odłączonej przepływce takie objawy:
    1. Jak zimny to strasznie zamulony na niskich obrotach
    2. Czuć niespalone paliwo więc pewnie tryb awaryjny go przelewa
    3. Wydech głośniejszy - czy to też przez nadmiar paliwa/powietrza?
    4. Tryb sport praktycznie nie istnieje, nie działa kickdown, nie działa tiptronic - czy te objawy skrzyni są powodem trybu awaryjnego czy nie ma to nic wspólnego?

    Powiedzcie mi czy jeśli przepływka byłaby walnięta to powodowałaby to że odpala i zaraz gaśnie? I jaki jest tego powód - podaje za wysokie czy za niskie napięcie (5V) do sterownika daje za dużo/za mało paliwa/powietrza? Na zdrowy rozum wygląda jakby było mało powietrza/paliwa bo nie ma co pchać tłoków.
    Kupiłem nową przepływkę BREMI koszt niewielki (260PLN) więc stwierdziłem że zaryzykuje i w porównaniu z tą starą (ori bosch) wygląda identycznie, różni się jedynie tym czujnikiem w środku. Ale po podłączeniu objaw taki sam jak na starej. Ja rozumiem że ta za 260PLN może rzeczywiście nie działać jak ta za (obecnie w ASO) ~1800PLN, ale to nie jest tak że jako tako powinna chodzić a nie dawać dokładnie taki sam objaw jak stara ori niesprawna? Szykuje się już mentalnie na tą kwotę że będzie trzeba ją położyć za ori nową ale chcę mieć 100% pewności że to ona jest powodem tego.

    Proszę o pomoc i informację (bo widzę tutaj na prawdę tęgie głowy są które wiedzą co piszą) oraz wytłumacznie takiej trochę mniej obeznanej osobie czy tok rozumowania jest dobry tego wszystkiego?

  9. #109
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sprawdź szczelność dolotu. Najlepiej dymem.
    Wspomaganie hamulców działa prawidłowo?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #110
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    8
    BMW
    E38 M62B44 Individual - Naleśnik
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Sprawdź szczelność dolotu. Najlepiej dymem.
    Wspomaganie hamulców działa prawidłowo?
    Wspomaganie hamulców? Raczej hamuje normalnie, trochę się odzwyczaiłem jo prawie pół roku nie jeździłem ale na pierwszy rzut oka wydaje się ok.
    Z tym dymem można zrobić jakoś DIY czy trzeba mieć coś specjalnego?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •