Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: sprzeglo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    16

    sprzeglo

    witam,
    mam 740 w manualu i ostatnio pojawil sie dziwny problem ze sprzeglem, mianowicie na jeszcze nie rozgrzanym silniku przyspieszajac na 4 biegu poczulem poslizg sprzegla, dosc mocny poslizg, a wczesniej wszystko bylo w porzadku. nastepnego dnia jezdzac po miescie dalej odczuwalnie slizgalo sie sprzeglo, wieczorem jechalem do domu (130km) i po powiedzmy 50km poslizg sprzegla minal. mialem spokoj na cale swieta(zrobilem z 350km), sprzeglo dzialalo jak trzeba, ale problem pojawil sie znowu, gdy na zimnym silniku mocniej wcisnalem gaz... tyle ze teraz problem trwa caly czas, zrobilem jakies 340km odkad sie znowu zaczelo slizgac i nie przestalo. w czym tkwi problem? ponoc sprzeglo ma 30 000km, pozatym jesli zuzyly by sie tarcze to sprzeglo slizgalo by sie caly czas, a u mnie w koncu przestalo sie slizgac na jakis czas. moze kwestia hydrauliki? od czego zaczac?
    pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    45
    BMW
    e38 4.0 v8
    Skąd
    mazowieckie
    U mnie było podobnie po jakimś czasie umarło całkowicie. Komplet kosztował mnie 1250 PLN+ robocizna 250.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    To, że ma tylko 30tys km nic nie znaczy, bo przy takiej mocy 740i, sprzęgło można zarżnąć bardzo łatwo. Szczególnie jeśli ktoś miał zacięcie sportowe i często upalał laczki tym autem.
    Zaciągnij ręczny, wrzuć 2 bieg i puszczaj lekko sprzęgło- jeśli obroty będą spadały- to powinno być wszystko ok. Chociaż z drugiej strony- zdusić 740 nie jest tak łatwo :)

    Inną możliwością może być też zaolejone sprzęgło, np w wyniku nieszczelnego simmerigu, ale to sie raczej rzadko zdarza.
    Na wolnych obrotach przy włączonym sprzęgle (pedał sprzęgła NIE wciśnięty!) nic nie grzechocze? Jakiej firmy masz sprzęgło?

    Pozdro

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    56
    BMW
    W221 320 CDI
    Skąd
    DE
    Mialem podobnie.slizgalo mi sie prawie na wszystkich biegach.okazalo sie ze spalone!musialem wymienic.tarcza i docisk plus jakies zimeringi koszt kolo 1300zl plus wymiana!teraz jest ok
    lukaskwiat

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz

    Sprzęgło 740i Manual

    W celu małej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy 740i w manualu ,których temat ten dotyczy lub będzie dotyczył (nie życzę :D ).
    Bo niestety mnie właśnie ten temat dotknął. Moje auto odkąd je kupiłem miało problem ze ślizganiem sprzęgła,ale na wyższych biegach i pomyślałem,że wymienię może samą tarczę + ewentualnie docisk. Ostatnio problem dotknął niestety już nawet pierwszego biegu i stało się...
    W ostatecznym rozrachunku musiałem zakupić kompletne sprzęgło (wybrałem Sachs jak sugerowała mi większość fachowych osób ,którym ufam) + :o koło dwumasowe (LUK) bo ta cześć niestety też skończyła żywot w mojej Buni na całe moje nieszczęście... :shock:
    Za dwa dni odbieram auto i dziś piszę już o tym wszystkim na luzie,ale na wieść o tym co muszę wymienić w mojej niuni prawie zemdlałem :shock:
    Cena?
    W Intercars
    Sprzęgło komplet Sachs - 2130zł
    Koło dwumasowe LUK - około 2350zł (około bo już po usłyszeniu wyroku wyszedłem z tego sklepu nie dając się im upewnić do końca) 8/

    Na ratunek przyszła firma polecana już wielokrotnie na naszym forum , a mianowicie Firma Autko z Płocka na Alledrogo występująca pod nazwą "arekauto"
    Sprzęgło Sachs komplet - 1290zł !!! - w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi REWELACJA
    Koło dwumasowe LUK - 1400zł - także REWELACYJNA cena.

    Jak widać ogólna taka impreza w NAJGORSZYM wydaniu bo ja musiałem wymienić praktycznie wszystko kosztowała mnie z robocizną (w tym miejscu niskie pokłony dla mojego mechanika 250zł ;) ) 3000zł :]

    Kupując w sklepie stacjonarnym - sami możecie policzyć...
    Mixer

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    widać ile kroją w sklepach. Nic tylko zakładać motoryzacyjny ;)

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    widać ile kroją w sklepach. Nic tylko zakładać motoryzacyjny ;)
    A jak Ci powiem ile jeszcze na tym zarobił "Arekauto" to się zdziwisz ...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Nie wiem ile zrobili na mnie w "arekauto",ale podejrzewam,że nie,aż tak dużo bo ja sprawdzałem cenę np. kompletu sprzęgła u dobrego znajomego z Alledrogo ,który dla mnie dotychczas był najtańszy (swoją drogą też polecam - FHU Allcar - na Allegro pod nazwą "sebjus", duża wiedza, przemiły gość, no i fanatyk marki pomykający na co dzień M5) i nawet on nie dał rady, a dotychczas kupowałem wszystko tylko u Niego.
    Jego cena wynosiła najpierw 1405zł, po tygodniu już 1540zł ,wiadomo przez co $$$ :D
    Mój rachunek w "arekauto" wyniósł 3795zł bo dokupiłem jeszcze parę rzeczy takich jak drążek środkowy TRW, tarcze hamulcowe TRW, końcówki ,wahacz i inne pierdoły...

    Jak nawet chłopaki zarobili sporo (w co nie wieżę) to dobrze bo i tak są bezkonkurencyjni.
    Wszystkie ceny jakie znalazłem niższe (w sumie tylko dwie) niż u nich , zostały do nich zrównane , zaokrąglili całość do 3750zł i kuriera dostałem gratis.

    Policzyłem wszystko po cenach sklepowych i wyszło mi około 6000 - 6200zł z bieganiną po różnych sklepach.
    Tak więc mogę śmiało powiedzieć,że uratowali mi dupę i to nieźle :D
    Mixer

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •