Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zderzak tylni i jego adaptacjapod PDC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2

    Zderzak tylni i jego adaptacjapod PDC

    Witam!

    Mam już skompletowany zestaw PDC na przód i tył do E32 (rok czasu zbierałem graty) tj. czujniki, wiązki z modułem i głośniczkiem, ale brak niestety tylnego zderzaka z otworami. Ponieważ mój jest w idealnym stanie i nie chcę specjalnie kupować oryginału, zastanawiam się czy nie można by po prostu wsadzić tam tych czujników. Wstępnie już oglądałem zderzak, ale listwy niestety nie są demontowalne :/ Nie wiem zatem czy jest tam we wzmocnieniu miejsce na czujniki :/

    Robił to ktoś?

    Pozdr!


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Robiłem tył i niestety z bliska jest to widoczne /ślady po dremelu/ , dodatkowym problemem jest brak możliwości montażu na oryginalnych zaczepach z czujek bo nie ma do czego , a i co do wzmocnienia to też trzeba je docinać bo nie ma otworów nawet na przeprowadzenie przewodów nie wspominając o zmieszczeniu czujek .

    Marek.

  3. #3
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Mi udało się kupić ori zderzak z PDC ale niestety był on trochę podniszczony więc zmieniłem w nim poszycie zewnętrzne czyli cały plastik. Oprócz otworów różnica jest taka że belka wzmacniająca jest aluminiowa i ma od razu gotowe otwory i tyle. Czujniki i tak trzymają się plastiku wiec dziury zrobiłem nowatorskim sposobem tzn dobrałem rury odpowiedniej średnicy, podgrzałem je palnikiem i wcisnąłem w plastik gdzie weszły jak w masło i dziurki wyszły OK, wystarczyło je tylko trochę pilnikiem podrównać. Skrajne czujniki wchodzą po prostu na ścisk zaś środkowe mają od spodu specjalne blaszki mocujące.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Ja przerabialem zderzak ale przedni i nie widac zadnej roznicy, wiertelko bodajze 28mm i heja, tylnego nie przerabialem jedynie moze byc prblem ze wzmocnieniem bo te co maja pdc to z tylu jak wczesniej kolega pisal maja aluminiowe wzmocnienie tak jak z przodu. Najlepiej miec zderzak z otworami na wzor zeby wiedziec gdzie dokladnie maja znajdowac sie otwory.

  5. #5
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Kafarek odezwę się dziś do człowieka, który miał zderzak tylny pod pdc to może by Ci go wysłał lub choć samą to listwę aluminiową ze środka. Też mam już cały zestaw i będzie niedługo montaż
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Byłbym dźwięczny! A materiały co mi przysłałeś są bardzo pomocne!

    Dzięki!


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  7. #7
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Niestety dopiero dziś ten znajomy odp mi, ze już nie ma zderzaka
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •