Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ elektronika] alarm

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna

    [ elektronika] alarm

    Witam.Mam pytanie zwiazane z oryginalnym alarmem w e38.
    Zamykajac autu przyciskiem w kluczyku zapala sie na ok 0,5 minuty dioda na desce,po czym gasnie. Problemem jest glownie to,ze zamykanie lub otwieranie NIE jest potwierdzone ani kierunkami,ani zadnym sygnalem.
    Czy jest mozliwosc uaktywnienia jakiegos z tych potwierdzen???

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: alarm

    Cytat Zamieszczone przez grabol
    Witam.Mam pytanie zwiazane z oryginalnym alarmem w e38.
    Zamykajac autu przyciskiem w kluczyku zapala sie na ok 0,5 minuty dioda na desce,po czym gasnie. Problemem jest glownie to,ze zamykanie lub otwieranie NIE jest potwierdzone ani kierunkami,ani zadnym sygnalem.
    Czy jest mozliwosc uaktywnienia jakiegos z tych potwierdzen???
    Włączenie potwierdzenia zamknięcia/ otwarcia przez mignięcie kierunkami da rade zrobić we wszystkich e38: zarówno przed jak i po liftingu, z alarmem jak i bez.
    W tym celu musisz sie udać do kogoś, kto podłączy auto pod kompa i to włączy (gdy auto ma alarm), lub gdy auto nie ma alarmu ustawi funkcje jego symulacji (tak jakby auto go miało) i też włączy funkcje mignięcia kierunkami przy zamykaniu/ otwieraniu.
    Problemem są jedynie auta przed liftingiem, w których nie było alarmu. BMW nie zalecało włączania symulacji alarmu, bo podobno były później problemy z elektroniką w aucie.
    Koszty całej operacji w BMW: od 40zł- 100zł. Niektórzy dealerzy BMW robią to też za free.
    Przy braku alarmu. ale włączonej jego symulacji, dioda miga tak jak w autach z alarmem.
    Co do włączania sygnałów dzwiękowych, to zdaje sie, że tylko e38 w Kraju Wielkiego Maca miały coś takiego- więc pewnie da sie to uaktywnić we wszystkich.

    Pozdro

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Dzieki Ci wielkie za rade!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    chyba w poniedzialek podlacze sie do kompa..

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    19

    Alarm

    Mam 7er z 96r.Dzwoniłem wczoraj do serwisów BMW w Warszawie w celu zasięgnięcia infomacji o możliwości ustawienia "symulacji" alarmu i dowiedziałem sie że w rocznikach przed liftem jest to niewykonalne .Jeżeli nie ma fabrycznego alarmu to nie da się nic zrobić bo w tych autach nie ma odpowiedniego modułu elektronicznego, więc nie ma co przestawić.




    Jeżeli jest inaczej to chętnie też bym u siebie to włączył , tylko gdzie? :/

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A masz alarm, czy tylko wydaje Ci się, że masz.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    19
    Cytat Zamieszczone przez wojtekd
    A masz alarm, czy tylko wydaje Ci się, że masz.


    Jesteś po prostu super bystrzak :razz: Jak bym miał alarm to po co pisałbym o jego symulacji, po prostu bym go uruchomił. Brawo :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: Alarm

    Cytat Zamieszczone przez Wiktor3103
    Mam 7er z 96r.Dzwoniłem wczoraj do serwisów BMW w Warszawie w celu zasięgnięcia infomacji o możliwości ustawienia "symulacji" alarmu i dowiedziałem sie że w rocznikach przed liftem jest to niewykonalne .Jeżeli nie ma fabrycznego alarmu to nie da się nic zrobić bo w tych autach nie ma odpowiedniego modułu elektronicznego, więc nie ma co przestawić.




    Jeżeli jest inaczej to chętnie też bym u siebie to włączył , tylko gdzie? :/
    Potwierdzenie zamknięcia/ otwarcia auta przez mignięcie kierunkami da sie włączyć na 100%.
    Jeśli ktoś nie wierzy- chętnie podeśle mu linka do odpowiedniego threada na 7er.com.
    Nie ważne jest przy tym, czy auto ma alarm czy nie i czy jest przed czy po lifcie. Koledzy z 7er.com jeżdzą do BMW i za 10-30eur włączają sobie te funkcje (1 mignięcie przy zamykaniu, 2 migniącia przy otwieraniu).
    Dodatkowo jeden t użytkowników dał sobie włączyć funkcje automatycznego blokowania wszystkich drzwi przy ruszaniu, oraz otwieranie drzwi kierowcy przy pierwszym naciśnięciu pilota i otwieranie reszty drzwi przy drugim naciśnięciu (e38 04/97)-> (selektywny centralny zamek?)
    Inny użytkownik włączył sobie funkcje, że auto zamyka sie automatycznie po 2 minutach, jeśli otworzył auto z pilota, ale nie otworzył żadnych z drzwi (maski, klapki paliwa itd).
    Jeszcze inni kombinują z przekodowaniem świateł na wersje US- tak, żeby mogły służyć jak światła dzienne.
    Zależy na kogo sie trafi: wiele warsztatów BMW w Niemczech też twierdzi, że to niemożliwe, ale najwidoczniej tak nie jest.


    Pozdro

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    19

    alarm

    Jak możesz to zdradz tą wielką tajemnicę gdzie i w jakim serwisie w Polsce można przy braku alarmu ustawić potwierdzanie kierunkami zamykaniie i otwieranie auta w samochodach przed liftem.
    Natomiast zgadza sie, że ustawienie selektywnego zamka,oraz funkcję autozamykania możliwe jest w każdym modelu.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: alarm

    Cytat Zamieszczone przez Wiktor3103
    Jak możesz to zdradz tą wielką tajemnicę gdzie i w jakim serwisie w Polsce można przy braku alarmu ustawić potwierdzanie kierunkami zamykaniie i otwieranie auta w samochodach przed liftem.
    Natomiast zgadza sie, że ustawienie selektywnego zamka,oraz funkcję autozamykania możliwe jest w każdym modelu.
    Nie napisałem, że znam adres warsztatu w Polsce, który Ci to zrobi.
    Napisałem tylko, że nie każdy warsztat BMW w Niemczech to robi. Albo z braku chęci, albo nie potrafią, albo są przekonani w swojej racji, że sie nie da.
    Często argumentują też, że w wyniku symualcji alarmu do pamięci komputera zrzucane są z sensorów i czujników (których tak naprawde nie ma) całe listy błędów i przez to wariuje elektronika. Dlatego właśnie, BMW nie zalecało takiej symulacji. Ile w tym prawdy- trudno powiedzieć.

    Szukaj aż do skutku kogoś, kto Ci to zrobi.
    Na 7er.com też nie brakuje zrezygnowanych w związku z tą sprawą ;)
    Zadowolonych jest jednak więcej.

    Pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •