Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ciężko odpala-długo kręci

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Ciężko odpala-długo kręci

    Witam wiem że trochę podobnych tematów było ale może ktoś podpowie coś sensownie co sprawdzić. A więc problem pojawił się z dnia na dzień. Trzeba kręcić ok 10s żeby odpalił, czasami trochę krócej czasami ze dwa razy. Wcześniej palił od strzała 1-2s. Mam sekwencje gdy przytrzymam przycisk B/G(awaryjne odpalanie na gazie) pali po ok 1s na lpg. Jak już odpali to na benzynie chodzi bdb. Idzie do odcinki bezproblemowo. Jak sprawdzić regulator ciśnienia paliwa? Może to on? Pompa raczej działa dobrze. Problem jest na zimnym i ciepłym silniku. Nie występuje kilka sekund po zgaszeniu i ponownym odpaleniu. Podłącze pod kompa może coś pokaże ale wydaje mi się że ucieka ciśnienie gdzieś w ukł. paliwowym. Podpompuje trochę przy kręceniu rozrusznikiem i zapala. Ma ktoś jakiś pomysł co sprawdzić? M30B30 Stag300

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Możesz mieć nieszczelny reduktor i puszcza Gaz podciśnieniem i go zalewa ja tak miałem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Raczej chyba nie. Jeździłem wieczorem ostatnie 10 minut na benzynie i zgasiłem na benzynie. Rano odpalałem to samo było. Jedno kręcenie ok 10s nic drugie ok 5 s i odpalił. Jakby reduktor puszczał to wtryski musiały by chyba też puszczać żeby gaz do kolektora leciał(mam sekwencje) Wtryski robione jakieś 15 tyś temu. Obstawiam pompa paliwa, regulator ciśnienia paliwa albo coś z elektryką silnika. W sumie też filtr paliwa zmieniałem jakieś 70tys temu. Zmierzę ciśnienie paliwa na pompie i na silniku to może czegoś więcej się dowiem

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    na innym forum był podobny przypadek, okazało się że ciśnienie w pompie paliwa spada do zera, może masz podobnie, tam pomogła wymiana pompy, ponoć jakaś uszczelka wypadła w pompie

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nieszczelny reduktor ma objaw taki że po długim postoju samochód odpala normalnie bo wszystek gaz zleci. To skoro nie to to nie wiem

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    zapewne paliwo cofa sie w układzie bo zaworek zwrotny przy pompce nie trzyma ciśnienia. U mnie jest to samo że musze tak długo kręcić, dzisiaj znalazłem jakiś zaworek zwrotny i jutro go podepne (do wężyka obok kolektora ssącego). Koszt takiego zaworku to 10zł-30zł w zależności od firmy, jakości wykonania, materiału, trwałości...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    57
    BMW
    e32 3.0 m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    3
    jesli chodzi o zaworek zwrotny to proponuje zamontowac tuz zaraz za pompa bo jesli zamontujesz zaraz kolo kolektora to spowdujesz tylko zatrzymanie czesci paliwa w odcinku od zawurku do wtryskow a za zaworkiem moze ci sie cofnac paliwo wiec zeby strata paliwa w postaci cofajacego sie paliwa byla jak najmniejsza nalexaloby go zamontowac tuz zaraz za pompa

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Wystarczy poszukać:
    tu masz mój przypadek - "jak ręką odjął", i od kilku miesięcy mam spokój, a zaskakuje w ciągu sekundy http://7er.pl/showthread.php/15565-d...ozwi%C4%85zane

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Pomierzyłem dzisiaj ciśnienie paliwa na silniku wynosiło od 2,7 bar do 3,0 w zależności od obrotów. Przy samej pompie w bagażniku ok 3.0 bara. Ale po wyłączeniu silnika ciśnienie w ok 5 s spada do zera. Czyli zaworek zwrotny, jutro wyjmę pompę, obejrzę dokładnie jak nic gołym okiem nie wynajdę to wstawię zaworek zwrotny na przewód przy samej pompie i powinno być po problemie. Jak ktoś ma podobny problem a niema przyrządu do mierzenia ciśnienia niech po kilku minutach od zgaszenia silnika zdejmie przewód pod deklem w bagażniku od pompy powinno przez kilka sekund mocno sikać paliwem(radze wziąć szmatę bo można sobie zalać bagażnik) jak ledwo siknie to wiadomo już co jest:) Pozdrawiam

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    14
    BMW
    E65
    Skąd
    Świdwin
    ja mam ten sam problem ze paliwo się cofa założyłem zaworek zwrotny przy pompie i nic to nie dało jak się cofało tak się dalej cofa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •