Zaworek nie pomoże , ja tez wstawiłem zaworek do E30 335i (M30B35) i lipa jak długo kreciła tak dlugo kreci , miałem to samo w E32 (M30B35) i zmieniłem pompę (maxgear za 100 - 130zł w zupełnosci styknie nie musi byc walbro) i teraz ta nowa pompa od zera do 3 barów nabija w ok 1 sekunde, wiec tutaj problem rozwiazany, natomiast był drugi przypał. Miałem zatkany powrót w zbiorniku i regulator cisnienia padł bo pompa nabijała 6 bar i tyle było ciagle na listwie, dodatkowo regulator zaczał puszczac benzynę podcisnieniem do kolektora oraz do MAP sensora od Staga i zaczeła sie ostra komedia, zalewało mi silnik wachą toteż też długo krecił, od tych parametrów świrował Stag i fekt był taki że długo kreciłem , jak silnik zalapał to gasł, dopiero za 3 razem chodził , gaz tez świrował i gasł kiedy chciał a najczęsciej przy ruszaniu , przy takich komediach proponuje wstawic zdrową pompę paliwa, sprawdzić drożnośc powrotu, sprawdzic szczelnośc połączeń, sprawdzic czy regulator cisnienia paliwa nie puszcza podsciśnieniem i trzyma te 3,0 Bara ( dla M30) i powinno szybko odpalać, normalnie palić, prawidłowo przyśpieszac.