Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Klimatronic - nawiew dla pasażerów z tylu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Thumbs down Klimatronic - nawiew dla pasażerów z tylu

    Jestem w trakcie dokładania 3 strefy klimy i wszystko działa... tak sadze//// Zauważylem 1 problem- teraz kiedy mam wszystko porozbierane zwrócilem uwage na to, że klimatronic nie otwiera mi przegrody która daje powietrze na tył(ta która jest najniżej... Podpinałem stary nawiew (gdzie jest jakis przełącznik ciepło/zimno) i próbowałem go otworzyć tym O/I (chodzi o otwarte i zamknięte) i nic nie reaguje.
    Kiedy on się otwiera?
    Jak to jest z tym nawiewem? Czy teraz jak dołożylem 3 strefe mam go całkiem wywalić???
    PS: dodam, że wszystkie inne z panelu klimatronika (nawiew na przo nogi itd) działają...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli po ustawieniu na przednim panelu, dla kierowcy nawiewu na nogi panel kanał się otworzy, to prawdopodobnie panele nie komunikują się ze sobą.


    Zrób test. Włącz zapłon, włącz nawiew z tyłu(jeśli się nie włączył) i wyłącz przedni nawiew(regulacją siły nawiewu dla kierowcy do minimum, aż zgaśnie panel). Razem z przednim panelem przy prawidłowym połączeniu zgaśnie także tylny panel. Jeśli tył nadal będzie działać to problem jest z komunikacją.

    Przewód biało-czerwono-żółty z tylnego panelu połącz z takim samym przewodem dochodzącym do przedniego panelu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Zrobiłem tak i tył nadal swieci... Ale przewód k-bus który wychodzi z klimatronika z tylu jest pociagniety i wpiety w taki sam przewód w przednim panelu...

    PS: jezeli chodzi o + to chyba nie ma znaczenia ze podciagnalem go z foteli tylnych...
    Co jeszcze może nie grać?
    Ogólnie kilatronik chodzi tzn moge podnosic i obnizac temp- i tak samo z siła nawiewu...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ewidentny problem z komunikacją.
    Ten sam problem był u szajboosa jak źle wpiąłem się z komunikacją.

    Może przewód jest gdzieś przerwany, albo do złego pinu podłączony w panelu 3 strefy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Ale rozumie, że z chwilą kiedy się włacza klimatronik na tyl to przegroda dla pasażerów z tylu ma się otworzyć tak?
    Czy mam coś jeszcze zrobić z przewodami ze starej instalacji? Tam gdzie był np przełącznik otwarty zamknięty?
    2 sprawa- reasumując nie ma znaczenia skąd podciągnę przewód "+"?? Bo wygodnie mi go było wziąc z kanapy tylnej...
    Idę sprawdzę jeszcze raz czy przewód nigdzie nie jest przerwany i czy na pewno wszystkie kable podpiąłem tam gdzie trzeba...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Ok więc problem komunikacji rozwiązany tzn- przegroda w klimatroniku dziala. jak wyłącze przedni panel to tylni tez się wyłączy.... I faktycznie źle spięty był przewód k-bus(wpięty był w dobry kabel tylko ze złączka złapała izolacje a nie kabel NIECH ŻYJE NIEZGRABNOŚĆ:) ) Ale teraz mam inny problem- nie zauważyłem wcześniej, że jak wyłącze zapłon to klimatronic dalej działa...:( o co teraz kaman?? coś źle popiąłem znowu czy czy mam np. wziąć plusa ze stacyjki??

    Ok sprawa załatwiona- + pociągnąlem od zilonego kabla z przekaznika w bagażniku (ostatni- fioletowy przekażnik) kabel koloru zielono/żóltego- cienki ale mam nadzieje, że wystarczy.
    Na razie tyle... Biore się za składanie:)
    Jezeli zdjęcia z tel będą w miare jadałne zrobie jakąś mini relacje:):D

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dOOm_PL ; 02-09-2011 o 18:01
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    czekam z niecierpliwością na fotorelacje ,też przymierzam się do tego.
    730

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •