Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Przewód odpowietrzający w kolektorze ssącym

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Przewód odpowietrzający w kolektorze ssącym

    Panowie, czy brak zatrzasku w rurce nr 10 (BMW 11611742826)
    http://realoem.com/bmw/showparts.do?...37&hg=11&fg=40

    Ma jakieś strategiczne znaczenie dla działania i stabilności obrotów jałowych?
    U mnie tego zatrzasku nie było. W zamian za to jest ułamany ząbek i jest szczerba. Praktycznie przysłania ją oring (wymieniony na nowy). Z drugiej jednak strony, tuż obok tego przewodu są dwie wielkie szczeliny, którymi z powodzeniem powietrze swobodnie przepływa. W jakim więc celu ktoś zastosował tam oring?



    W http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/01/31/65

    do obrazka http://tis.spaghetticoder.org/images/1/04/71/88.jpg
    jest komentarz
    "If necessary, remove vent pipe in intake air manifold:
    Remove throttle valve.
    Remove covers at front and rear from intake air manifold.
    Note:
    Vent pipe is located with a lug ① and locked with a retaining lug ② in intake air manifold.
    Carefully press retaining lug ② back and push vent pipe out of bore."
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    brak tego zatrzasku raczej nie wplywa na prace silnika, o ile rura dobrze siedzi na uszczelce.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to jestem spokojny o to. Moje przypuszczenia się potwierdzają.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    brunoz !!!!!!! odkryłem powód nierównej pracy.... w końcu po długich długich dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugich bolączkach wyskoczył błąd (w podglądzie parametrów rzeczywistych) - przepustnica była wylatana i czasami się zacinała i nie domykała... raz na 10x... ale jednak... dlatego raz cacy a raz kupa... a już zdążyłem wymienić WSZYSTKIE uszczelki dolotowe i wężyki od podciśnienia....

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    darkman - właśnie czytałem w innym Twoim poście, że znalazłeś tą przepustnicę.
    Moja jest na drutach i nie widziałem, żeby mi się przycinała.

    Moje obroty poprawiły się znacząco po wymianie różnych uszczelek i oringów.
    Ale jednak jest jeszcze taka przypadłość, że na zimnym silniku 1x na 10 odpaleń umiera. Zupełnie jakby gdzieś złapał nieszczelność. Nawet podczas jazdy na nie dokońca nagrzanym silniku, nawet podczas przyspieszania raz mu się zdechło na sekundkę, po czym się samoczynnie odpalił podczas toczenia się i pojechał dalej.

    Dzisiaj na skrzyżowaniu stoję sobie pierwszy na czerwonym. Stoję, stoję... Obroty ładne i równe. Silnik nagrzany porządnie. I nagle w momencie ruszania zakaszlał sobie. Nie mogłem go wyratować gazem przez kilka sekund. Zgasiłem szybko i odpaliłem ponownie. Pokrztusił się przy przegazowaniu i mu przeszło i pojechałem.


    ... dlatego tak śledzę wszystkie możliwe rurki, gumki itp.
    Kupiłem już tą alururkę za 80 zł i kolejne oringi. Tym razem od OSV, choć nie wiem czy zdołam je wymienić bez prucia połowy silnika..
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A wymieniales czujnik walka rozrzadu?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    myslę ze w Twoim przypadku problem jest zwiazany z elektroniką. lewe powietrze spod jakiegoś oringa fi 20mm nie jest w stanie tak nagle zdusić silnika. Moj silnik nie gasnie nawet jak odepne mu rurke od serwa, ktora jest przeciez bardzo gruba.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Zastanawiałem się nad tym czujnikiem wałka. Znajduje się on w dolnej części skrzyni biegów?

    Z drugiej jednak strony gdyby czujnik położenia wałka nie działał, nie przekazywałby sygnału do ECU, że silnik jest w stanie RUN gdy pracuje lub jest rozruch silnika. Wtedy rzeczywiście są kłopoty z pracą na jałowych i mega problemy przy odpalaniu silnika, itp.
    Ale tutaj odnoszę wrażenie, że problem jest czysto mechaniczny, gdyż ewentualne umieranie zdarza się w 90% przypadków na zimno. Moja rurka odpowietrzania skrzyni korbowej (alu) jest jakaś taka pogięta (ten szeroki koniec, który wchodzi do tylnej obudowy kolektora) - zapewne przy zdejmowaniu kolektora gazownicy kilka lat temu ją pochlastali. Mimo prób odprostowania na kluczu nasadkowym nie jest idealnie. Przed wymianą oringu (tego niebieskiego) miałem więcej zgonów. Teraz procentowo 20% tego co wcześniej. Wygląda na to, że tam coś się rozszczelnia i zależnie jak uda mi się ułożyć tą rurkę, jest lepiej lub gorzej. Problem zazwyczaj objawia się po kilku dniach od grzebania przy rurce.

    Zakładam, że tamtędy idzie pełne podciśnienie z silnika od tej skrzyni korbowej i zapewne jest to istotne, żeby było szczelne. Irytuje mnie niestety fakt, że żeby tą rurkę wymienić, muszę znowu zdjąć całe to uzbrojenie kolektora, odkręcić go i potem pałować się jeszcze przy zakładaniu ze spadającymi uszczelkami kolektora...


    Natomiast wczoraj dotarłem do ciekawej informacji, że ta rurka, o którą pytałem na początku tematu (ta w kolektorze) w zasadzie ma jeden cel: brzydkie powietrze ze skrzyni korbowej powraca do kolektora celem spalenia się (emisja spalin). Ale, żeby działo się to równomiernie dla wszystkich cylindrów, rurka jest doprowadzona w okolice wlotu do kolektora i miesza się z czystym powietrzem. Zatem ten maleńki oring to chyba jakaś czysta formalność, żeby nie ciekły do kolektora ewentualne kropelki oleju a zlatywały do tej rurki u dołu przepustnicy i potem gdzieś dalej (pewnie do separatora oleju?)


    Podejrzewałem jeszcze tą odmę z tyłu kolektora, ale objawów pękniętej słynnej membrany u mnie brak. Być może jest tylko zapaskudzona i jak się zalepi to przepuszcza inaczej powietrza i wtedy silnik umiera?
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    czujnik walka masz w prawej glowicy, od strony pasa przedniego.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    co do rurki to masz racje - na upartego można wywalić ją w ogole i zaślepić otwór w kolektorze ssącym, a odpowietrzenie skrzyni korbowej wyprowadzic w atmosferę poprzez jakiś filtr. w m60 nie ma nawet koniecznosci stosowania przy tym zadnego catch-tanka poniewaz fabrycznie jest separator oleju. Ale jesli chodzi o Twoj problem - stawiam na elektronike. 100%.
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 02-09-2011 o 09:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •