Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: OSV (separator oleju) - jak prosto się do niego dostać?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    OSV (separator oleju) - jak prosto się do niego dostać?

    Czy istnieje prosty sposób dostania się do OSV (separatora oleju) zlokalizowanego w przedniej części silnika przy prawym bloku, tuż pod pokrywą łańcucha rozrządu?

    Chodzi o tą część:
    http://www.bestdesignever.com/osv/P1010213b.jpg

    A dokładniej chciałbym wymienić oba oringi nr 5 (BMW 07119906360)
    http://realoem.com/bmw/showparts.do?...54&hg=11&fg=15

    czy trzeba zdejmować pokrywę zaworów? Czy może jest sposób zdjęcia tej pokrywy z przodu bez rozbebeszania wszystkiego u góry?
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    żeby zdjac tą górną oslone rozrzadu to na 100% bedzie trzeba wymontowac najpierw dekiel zaworów. jesli chcesz te oringi wymienic to nie wiem czy nie bedzie konieczny jeszcze demontaz kolektora ssącego.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    O kolektor ssący to się nie boję. Zdjąć to szast-prast.

    Ale chodzi mi o te @#$@!! gumeczki na króćcu. no chyba, że dla obrotów jałowych istotna jest tylko ta u wylotu metalowej końcówki?
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, ja żadnego z tych oringów u siebie nie wymieniałem i obroty jałowe mam idealne. Myśle ze wystarczy jak wzrokowo skontrolujesz stan tego oringa w rurce idącej do kolektora - jesli bedzie Ok to ten nastepny bedzie w takim samym, jak nie lepszym stanie. Wkońcu olej zapewne go trochę konserwuje. A tak nawiasem mówiąc to nie wiem czy wyjmiesz separator bez rozpinania łańcucha rozrządu ?
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 01-09-2011 o 15:24

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No właśnie - tego się obawiam. W sumie nie potrzebuję wyjmować separatora a jedynie tą pogiętą aluminiową rurkę i te oringi. Szukam już wszystkiego co może w jakikolwiek sposób przyczynić się do moich tajemniczych zdechnięć silnika na zimno (raz na ileś razy). Stawiam diagnozę, że jak jest zimny to któryś element ma gorsze uszczelnienie i zależnie jak zdołał się ułożyć przy gaszeniu silnika dzień wcześniej mam lepsze lub gorsze odpalenia..
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    No właśnie - tego się obawiam. W sumie nie potrzebuję wyjmować separatora a jedynie tą pogiętą aluminiową rurkę i te oringi. Szukam już wszystkiego co może w jakikolwiek sposób przyczynić się do moich tajemniczych zdechnięć silnika na zimno (raz na ileś razy). Stawiam diagnozę, że jak jest zimny to któryś element ma gorsze uszczelnienie i zależnie jak zdołał się ułożyć przy gaszeniu silnika dzień wcześniej mam lepsze lub gorsze odpalenia..
    przepływka Ci zdycha ;>

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Z tymi oringami i separatorem daj sobie spokój. Ewentualnie wymień ten od strony aluminiowej rurki i już. Żeby dostać się do separatora musisz pół silnika rozebrać, łącznie z rozrządem.
    Też bym był bardziej przychylny opinii o zdychaniu przepływki.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Z tymi oringami i separatorem daj sobie spokój. Ewentualnie wymień ten od strony aluminiowej rurki i już. Żeby dostać się do separatora musisz pół silnika rozebrać, łącznie z rozrządem.
    Też bym był bardziej przychylny opinii o zdychaniu przepływki.
    ja tego cila wymieniłem.... fakt faktem warto było - stary ważył 3x tyle co nowy tyle syfu tam było, nie mniej jednak to w niczym nie pomogło

    u mnie pomogło dopiero podpięcie auta pod disa - i chodził tak z pół godziny aż w końcu wyszła franca.... raz działała dobrze, raz nie... ale załapało się akurat... jak zobaczyłem mieszankę, to mi prawie oczy z orbit wyszły - nic dziwnego, że wszystko szalało

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Też miałem kiedyś problem z gasnącym silnikiem na wolnych obrotach (ciepły, zimny, nie było różnicy), potrafił zgasnąć na przykład na światłach, kiedy czekałem na czerwonym. Problem wystąpił, bo naczytałem się na forum o pozytywnych wrażeniach po wymianie przepływomierza na nowy i mi też zachciało się nowej przepływki. Kupiłem na Allegro (nowa Bosch'a), wymieniłem i zaczęły się właśnie takie problemy. Okazało się niestety, że była wadliwa, wymieniłem na drugą i jak ręką odjął. Może właśnie tutaj powinieneś szukać przyczyny? Masz możliwość podpięcia jakiejś innej i pojeżdżenia z nią trochę?

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    No właśnie - tego się obawiam. W sumie nie potrzebuję wyjmować separatora a jedynie tą pogiętą aluminiową rurkę i te oringi. Szukam już wszystkiego co może w jakikolwiek sposób przyczynić się do moich tajemniczych zdechnięć silnika na zimno (raz na ileś razy). Stawiam diagnozę, że jak jest zimny to któryś element ma gorsze uszczelnienie i zależnie jak zdołał się ułożyć przy gaszeniu silnika dzień wcześniej mam lepsze lub gorsze odpalenia..
    Jak bedziesz w D to zatankuj niemieckie paliwo- problem gasniecia silnika na zimnym bedzie z glowy :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •