Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zmiana zaciskow

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn

    Zmiana zaciskow

    Zamierzam zmienić zaciski na 4-tłoczkowe.Zastanawiam się czy jest różnica pomiędzy zaciskami od np.735-740 a 750??
    Tarcze chyba w 750 są większe?!
    Ale główny problem to czy jak kupię zaciski od 735 to czy założę tarcze od 750?
    Z góry dzięki za pomoc

    Aha jeszcze jedno czy hamulce tył róznią się czymś (jak z przodu)??
    pozdr

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    moze byc klopot parujac zaciski od 735 i tarcze od 750, zwyczajnie tarcze moga byc grubsze i nie spasujesz takiego kompletu.
    sprawdz na bmwfans lub realoem jakiej grubosci tarcze miala 735 a jakiej 750 i bedziesz wiedzial na czym stoisz

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Po pierwsze, to zaciski czterotłoczkowe były tylko w słabszych wersjach silnikowych. W wersjach najmocniejszych 750 i 740d były zaciski pływające dwutłoczkowe.
    W zależności od wersji silnikowej różnią się też tarcze (grubością i średnicą). Czyli tarcze od 750 nie będą pasowały do innych zacisków.
    Jeżeli chodzi o hamulce tylne, to inne są tylko w 750 i 740d, gdyż są tam tarcze wentylowane.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Załóż zaciski i tarcze od 750, lub 740d. Wtedy masz z przodu zaciski dwutłokowe pływające i tarcze o średnicy 334mm bodajże.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    174
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Łódź

    Question [E38] Tarcze ORI vs. Zimmermann

    Mam pytanko... czy komuś udało się porównać w E38 tarcze ori z tarczami Zimmermann wierconymi :?:
    Postanowiłem do siebie włożyć jarzma i zaciski od E38 750i, natomiast nie mogę się zdecydować na tarcze. Tarcze ori ponoć są nie do zagięcia, ale cenę mają całkiem ciekawą, ok. 520 zł/szt, a przy Zimmermannach podobno zdarza się, że da się je skrzywić, lecz cena już przyjemna, ok. 350 zł/szt.
    Klocki na szczęście już wybrałem... EBC Red Stuff :icon_biggrin:

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja w swojej miałem zaciski 4 ro tłoczkowe (BREMBO) zamieniłem na 2 tłoczkowe z 750i ,tarcze załozyłem BOSCHA ,a klocki TEXTARA i jest miodzio.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    174
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Łódź
    A hamowałeś nimi dwa razy pod rząd, zaraz po sobie, przykładowo z 180 km/h do 80 km/h :?:

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    ja tez polecam boscha w 100%.cena jest dobra ale jakość mnie zadziwia.w poprzednim moim autku jakie miałem /orgin.ALPINE B10 3,2/ przez 5 lat natestowałem sie tarcz bardzo dużo.średnio 2-3 kpl.rocznie.miałem textary.ate.orginalne z bmw i zimermany zwykłe i nawierczane.zawsze tarcze sie krzywiły jakoś tak szybko od ostrej jazdy.klocki też były różne.miałem już kupować jakieś mega drogie tarcze węglowe czy coś tam po 1000-1200zł za sztuke.ale kolega z foty powiedział mi że ostatnio bosch poszedł bardzo w hamulce i żeby sprubować ich wyrobu.i tak zrobiłem.tarzcze + klocki boscha i naprawde alpinka latała 6 miesięcy i nic sie nie działo.teraz niedawno do mojej E65 745i też zapodałem zestaw boscha i daje rade z 250-100 wychamować pare razy i nic sie nie dzieje.pozdr

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez kuba__s Zobacz posta
    A hamowałeś nimi dwa razy pod rząd, zaraz po sobie, przykładowo z 180 km/h do 80 km/h :?:
    Jak na razie jestem zdrowy psychicznie i nie wiem po co miałbym robic takie próby ....
    Po założeniu tarcz i klocków ,hamowałem jak zaleca producent ,nie pamietam dokładnie ,ale chyba trzeba hamować od 80 km do 30 km , srednio mocno ,tak powtarzac 6 razy. Na tarczach BOSCHA była farba jaka po tym zabiegu sie sama starła i tak powinno być.


    Pozdrawiam :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    174
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Jak na razie jestem zdrowy psychicznie i nie wiem po co miałbym robic takie próby ....
    Miałem nadzieję, że też jestem zdrowy psychicznie :p
    Takie sytuacje bez problemu potrafią zdarzyć się na polskich autostradach, gdzie z braku większej ilości pasów TIRy muszą wyprzedzać skrajnym lewym, nierzadko zajeżdżając drogę innym
    Jak na razie wynik Bosch vs. Zimmermann vs. ori -> 2:0:0
    Teraz to mam zagwostkę, wybierałem spośród dwóch, teraz mam trzy firmy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •