Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wycieczka do Szwecji

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    Wycieczka do Szwecji

    Witam
    Jechał ktoś z forumowiczów z Polski do Szwecji autem? Bo mam dylemat jak jechać. Z domu (kraków) polecę oczywiście A4 na Zgorzelec. Potem na północ kolo Berlina i tutaj jest problem: czy jechać na prom Rostock - Gedser, czy jednak pchać się autem dalej na zachód i wjechać lądem do Danii? Z tego co wyczytalem to prom chyba płynie godzinę i 45 minut. Ale nie mogę doszukać się ceny

    jak ktoś miał taką podróż to byłbym wdzieczny za wskazówki

    pozdrawiam

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Proponuje dojechać do Szczecina i z tamtad promem do Szwecji - najbliższa i najtańsza opcja wg mnie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Może i tak, ale nie najszybsza. Przez Niemcy przelecę raz dwa..

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Mieszkam w Szwecji i troszkę wiem o podróżach do i z,więc najszybciej przez Niemcy do Sasnitz potem prom do Trelleborg,koszt trochę ponad 1000koron x 0,4....w zależności od kursu,około 4h ale bez kabin,najwygodniej prom ze Świnoujścia do Ystad,można się wyspać ok. 8h,koszt ok.1500koron,najładniejsza trasa lądem do Kopenhagi w Danii,potem 20km mostem do Szwecji koszt za most (jest płatny) to ok 300koron.Myślę,że troszkę rozjaśni sytuację.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Wszystko zalezy do kad jedziesz. Ja mieszkam w sztokholmie i dla mnie najlepsze polaczenie to gdansk - nynashamn koszt zalezy od biletu ja za kabine auto i 3 osoby zaplacilem 3 tys koron . Jezdzilem tez z gdyni do karlskrony ale nie odpowiadalo mi jechac 600 km ladem na prom. I cena za bilety wieksza . Ogolnie wole siedziec na promie niz jechac autem taki kawal .
    Ostatnio edytowane przez technics ; 06-09-2011 o 07:57

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki. Jestem już po tym wyjeździe. Byłem w Helsingborgu, czyli na południu Szwecji. Pojechałem tak: w pierwszą stronę na Berlin, Hamburg, lądem do Danii, i na dwa mosty. Z powrotem promem Z Helsingborga do Helsinioru, następnie 200km samochodem do Gedser. Tam na prom do Rostocku i dalej już prosto :D W pierwszą stronę wyszlo 1400km, z racji braku promu. Z powrotem około 1000km + 2 godziny promem

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •